Podbean vs Libsyn vs Buzzsprout: Ktorý je najlepší v roku 2022?

V tejto recenzii porovnám tri hlavné platformy hostingu podcastov: Podbean, Libsyn a Buzzsprout. Pokryjem výhody a nevýhody každého z nich, kľúčové funkcie a nástroj, ktorý si vyberiete na základe svojich preferencií.

Disclaimer: Tento článok obsahuje odkazy na pobočky, na ktorých môžem bezplatne získať malú províziu, ak sa rozhodnete kúpiť si platený plán. Všetky tieto nástroje sú tie, ktoré plne odporúčam. Moje úplné zverejnenie informácií o pridruženej spoločnosti si môžete prečítať v mojich zásadách ochrany osobných údajov.

Podbean vs Libsyn vs Buzzsprout: prehľad.

Fazuľa:

Podbean je platforma na publikovanie a speňažovanie podcastov s prémiovými, platenými a bezplatnými hostingovými balíčkami. Obsahuje nástroje na publikovanie, správu, distribúciu a analýzu do jedného ľahko použiteľného balíka podcastov. Má tiež aplikácie pre zariadenia iPhone a Android.

Titulný obrázok od Podbean

Tu sú niektoré z kľúčových funkcií programu Podbean:

 • Jednoduché, plánované publikovanie – pre každého, kto má Podbean, neexistuje žiadna krivka učenia. Intuitívne používateľské rozhranie môžete použiť na publikovanie podcastu niekoľkými kliknutiami. Podcasty si môžete naplánovať aj vopred.
 • Neobmedzený hosting – neobmedzuje sa počet stiahnutí, epizód ani doba nahrávania.
 • Profesionálna webová stránka – získate nástroj na tvorbu webových stránok a ďalšie nástroje na vytvorenie bezplatnej stránky podcastov, ktorá bude moderovať vašu show. Môžete si tiež vybrať z množstva prispôsobiteľných tém profesionálnych podcastov.
 • Integrácia vlastnej domény – platforma vám umožňuje používať pre vašu stránku vlastnú značkovú doménu.
 • Publikovanie mobilných podcastov: Telefón môžete použiť na plánovanie a publikovanie epizód podcastov.
 • Distribúcia a reklama: Podbean vám pomôže predstaviť váš podcast potenciálnym poslucháčom a rozšíriť vaše publikum. Svoje podcasty môžete distribuovať do vlastných podcastových aplikácií Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify a Podbean.
 • Štatistiky podcastov – Kompletná štatistika podbeanov vám poskytne všetky informácie o vašom výkone podcastov.
 • Speňaženie: Podbean ponúka tri možnosti speňaženia, a to reklamu podcastov, prémiový obsah a sponzora.
 • Živé vysielanie – podcast môžete rozšíriť o živé zvukové relácie, pričom zapojíte svoje publikum tým, že mu pošlete okamžité správy a zavoláte ho na živé vystúpenie.
 • Aplikácia Podbean Podcast – Aplikácia Podbean Podcast je k dispozícii na zariadeniach iOS a Android a umožňuje vám nahrávať, upravovať a uverejňovať epizódy podcastov z telefónu.

Ďalšie informácie nájdete v mojej nedávnej podrobnej recenzii Podbean.

Libsyn:

Libsyn je skratka pre Liberated Syndication a umožňuje vám doručovať, hostovať a sledovať požadovaný typ podcastovej show. Táto hostiteľská služba môže zjednodušiť pracovné toky, zvýšiť doručovanie obsahu a zapojiť podcastérov a ich komunity kdekoľvek. V súčasnosti je hostiteľom viac ako 75 000 podcastov po celom svete.

Libsyn titulný obrázok

Tu sú niektoré z kľúčových funkcií Libsynu:

 • Štatistiky certifikovaných podcastov IAB v2.0: Libsyn poskytuje hĺbkovú analýzu publika a certifikované štatistiky AB v2.0. Štatistiky kompatibilné s IAB v2.0 tiež pomáhajú vašim potenciálnym investorom, ukazujú sponzorom a inzerentom hodnotu a dôveru vo vás ako hostiteľa podcastu.
 • Optimalizácia a publikovanie vlastných epizód: Táto funkcia zahŕňa optimalizáciu podcastov spoločnosti Apple, jednoduchú integráciu publikačných doplnkov pre používateľov webových stránok WordPress, kanály RSS 100% kompatibilné s hlavnými platformami spotreby podcastov atď.
 • Vlastný prehrávač médií HTML5 – oslovte svoje mobilné publikum pomocou vlastného prehrávača videa alebo zvuku, aby zodpovedal vašej šou a značke.
 • Mini-stránka stránky podcastov: Mini-stránky Libsyn môžete použiť, ak ešte nemáte svoju stránku podcastov. Tieto stránky sú značkovou destináciou počúvania vhodnou pre mobilné zariadenia.
 • Aplikácia pre smartphone – Vlastné mobilné aplikácie k dispozícii pre zariadenia so systémom iOS alebo Android.
 • Vlastná doména – Pridajte do svojho programu a stránky s vlastnou doménou vrstvu značky.
 • Vzorkovníky farieb – prispôsobte prehrávač a stránku podcastov farbami značky, aby bola vaša značka konzistentná.
 • Nástroje pre reklamu a speňaženie: Získate prístup k možnostiam reklamy a speňažovania, ako sú napríklad ručne vybrané reklamné priestory, spájanie reklám a zacielenie.

Hlučné ohnisko:

Buzzsprout je platforma na hostovanie podcastov, ktorá vám pomáha hostiť, propagovať, speňažovať a sledovať vaše relácie podcastov. Platforma je vhodná pre každého hostiteľa podcastov, od začiatočníkov až po expertov, a ponúka funkcie, ako je správa kanálov RSS, bezplatná stránka podcastov, vstavané prehrávače na mieru a ďalšie.

Buzzsprout: hostingová platforma podcastov

Tu je zoznam kľúčových funkcií Buzzsproutu:

 • Distribúcia podcastov: Vytvorte si zoznam svojich podcastov v Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts a ďalších a oslovte milióny potenciálnych poslucháčov.
 • Rozšírené štatistiky – Získajte štatistiky, ako je celkový počet stiahnutí, ktoré aplikácie vaši poslucháči používajú na počúvanie vášho podcastu, ktoré adresáre podcastov najčastejšie používajú atď.
 • Bezplatná služba hostingu podcastov na 90 dní – podcasting Buzzsprout je prvé tri mesiace zadarmo.
 • Magic Mastering: Magic Mastering vám pomôže automaticky vylepšiť zvukové súbory a optimalizovať ich tak, aby zodpovedali osvedčeným postupom pre hovorené slovo.
 • Automatická optimalizácia epizódy: Služba Buzzsprout môže automaticky optimalizovať akýkoľvek typ súborov, prenosové rýchlosti alebo značky ID3. Svoju epizódu môžete uverejniť okamžite alebo vytvoriť naplánované príspevky.
 • Dynamický obsah: Nástroj na dynamický obsah platformy vám umožňuje pridávať a odstraňovať úvodné a výstupné segmenty do a z epizód vašej relácie podcastov.
 • Prepisy: Buzzsprout vám umožňuje prepísať vašu podcastovú reláciu na optimalizáciu pre vyhľadávače, čítačky rýchlosti a nedoslýchavých.
 • Podcast Player: Buzzsprout vám umožňuje pridať na váš web prispôsobiteľný prehrávač podcastov pomocou útržku kódu. Môžete ho použiť na monitorovanie a zdieľanie svojej epizódy na sociálnych médiách.
 • Speňaženie – generujte príjem zo svojho podcastu pomocou partnerského trhu Buzzsprout.
 • Značky kapitol: Značky kapitol umožňujú fanúšikom prechádzať do svojich obľúbených segmentov, vedieť, čo príde, alebo preskočiť spojlery.
 • Viacnásobné podcasty s neobmedzeným počtom členov tímu – vytvorte si neobmedzené množstvo podcastov s jedným účtom a pridajte si toľko členov, koľko chcete, aby ste mohli spravovať svoje podcasty.
 • Vizuálne zvukové bity: Táto funkcia vám umožňuje vytvárať krátke video upútavky pre vaše podcasty a propagovať ich na sociálnych médiách.
 • Získať aktualizácie – Aktualizuje sa vždy, keď dosiahnete významný míľnik.
 • Vlastná webová stránka: umožňuje vám vytvoriť webovú stránku, ktorá bude hostiteľom vašich podcastov s vašou vlastnou doménou.

Ďalšie podrobnosti nájdete v mojej hĺbkovej recenzii na Buzzsprout.

Porovnanie bod po bode.

Začnime podrobným porovnaním Podbean vs Libsyn vs Buzzsprout:

 1. Vytvorenie webovej stránky podcast
 2. Štatistiky a analytika
 3. Možnosti reklamy a speňaženia
 4. Distribúcia a propagácia podcastov
 5. Vstavateľný prehrávač podcastov
 6. Integrácie tretích strán
 7. Mobilná aplikácia
 8. Zákaznícka podpora
 9. Cenové plány

1. Tvorba webových stránok podcastov.

Vytvorenie webu podcastov je nevyhnutné, ak nemáte vlastný web. Podbean, Libsyn a Buzzsprout ponúkajú túto funkciu so všetkými svojimi plánmi.

Fazuľa:

Podbean vám umožňuje vytvoriť si webovú stránku pomerne rýchlo s rôznymi vopred pripravenými témami webových stránok, platenými aj bezplatnými.

Motívy webových stránok Podbean

Môžete si vybrať tému, ktorá najviac zodpovedá výklenku a cieľom vášho podcastu. K dispozícii sú tiež možnosti prispôsobenia položiek, ako je obrázok hlavičky, písma, farby pozadia, obrázok na pozadí, štýl, subdoména atď.

Platené plány tiež poskytujú rozšírené možnosti prispôsobenia a vlastnú doménu. Pred publikovaním si môžete rýchlo zobraziť ukážku svojho webu, aby ste získali predstavu o tom, ako konečný produkt vyzerá.

Libsyn:

Libsyn sa dodáva so stránkou podcastov „Mini Sites“, ktorá funguje ako miesto, kam môžete svojim návštevníkom posielať prístup k vašim podcastom. Stránka bude obsahovať vaše epizódy podcastov, rýchle zhrnutie epizód, textové príspevky, prehrávač médií HTML5, miniaplikácie sociálnych médií atď.

Takto by mohol vyzerať váš konečný web podcastov:

Vytvorenie webovej stránky Libsyn

Môžete ho prispôsobiť tak, aby zodpovedal značke vášho podcastu, úpravou položiek, ako sú hlavička, farby motívov, farba písma titulkov atď.

Hlučné ohnisko:

Buzzsprout vám tiež umožňuje vytvoriť jednoduchú stránku na hostenie vášho podcastu, spolu s vlastnou doménou a možnosťami sociálneho zdieľania. K dispozícii sú tiež možnosti ukážky pre webové stránky pre počítače a mobilné zariadenia.

Vytvorenie webovej stránky Buzzsprout

Svoju značku môžete prispôsobiť tak, že zmeníte farbu pozadia a obrázok stránky. Aj keď neexistuje veľa možností prispôsobenia alebo dokonca šablón webových stránok, predvolené stránky sa dajú ľahko navigovať.

Víťaz: Podbean.

Podbean je tu jasným víťazom pre tvorcov podcastov, ktorí chcú vlastnú stránku kvôli mnohým témam webových stránok, vlastnej doméne a všestranným možnostiam prispôsobenia.

2. Vstavateľný prehrávač podcastov.

Ak už máte webovú stránku podcastov, môžete na ňu jednoducho vložiť prehrávač podcastov. Vstavaný prehrávač je vhodný aj na zdieľanie obsahu v adresároch a aplikáciách podcastov.

Fazuľa:

Vstavateľný prehrávač Podbean je jednoduchý, bez zvončekov a píšťal a zobrazuje obrázok hlavičky a názov vášho podcastu.

Hráč fazule

Môžete ho vložiť na svoj web alebo blog pomocou kódu widgetu. Existuje niekoľko možností prispôsobenia, ktoré zodpovedajú téme vašej značky, vrátane farby prehrávača, výšky, písma a ďalších.

Libsyn:

Libsyn má vlastný prehrávač médií HTML5 prispôsobený pre mobilné zariadenia, ktorý vám pomôže zobraziť všetky epizódy alebo iba jednu epizódu. Okrem zvuku môžete prostredníctvom kanála RSS distribuovať aj súbory a videá vo formáte PDF.

Libsyn Player

Existuje mnoho možností prispôsobenia vrátane vlastných veľkostí, nastavení miniatúr, vlastného času spustenia, smeru prehrávania a vlastných farieb.

Hlučné ohnisko:

Buzzsprout má tiež vstavaný generátor prehrávačov na vkladanie podcastov na váš web. Farby si môžete prispôsobiť a plne ovládať svoj sluch.

Platforma podcastov vám umožňuje vybrať si z dvoch možností prehrávača:

 • Nezávislý hráč pre každú epizódu.
 • Viac epizód pre jedného hráča.
Buzzsprout - Vstavaný prehrávač podcastov

Stačí vložiť kód uvedený na pravej strane stránky a prehrávač vložiť a používať.

Víťaz: Libsyn.

Libsyn je tu víťazom vďaka ďalším možnostiam prispôsobenia a možnosti vkladať videá a PDF.

3. Štatistiky a analytika.

Štatistiky a analytiky vám pomôžu určiť, ako si vaše podcasty vedú a či sa vaše úsilie vypláca alebo nie.

Fazuľa:

Podbean poskytuje komplexné štatistiky a komplexný prehľad o výkonnosti vašich podcastov vrátane sťahovania, trendov, geografických oblastí poslucháčov a ďalších.

Môžete si tiež pozrieť kompletný prehľad podcastov a interakcií používateľov na základe počtu sledovateľov, komentárov a označení páči sa mi.

Tu sú všetky štatistiky, ktoré môžete sledovať s Podbean:

 • Najlepších 10 epizód pre rôzne rozsahy dátumov.
 • Geografické oblasti poslucháča, ktoré vám povedia, odkiaľ vaše publikum počúva.
 • Celkový počet stiahnutí podľa hodiny dňa.
 • Jedinečné údaje o zachovaní používateľov.
 • Tabuľka používateľských agentov vám povie, ktoré zariadenia a aplikácie používa vaše publikum na počúvanie vášho podcastu.
Podbeanská štatistika

Môžete dokonca pridať informácie o interakcii používateľa, aby ste pochopili, prečo vaše epizódy fungujú alebo nie. Na prístup k pokročilým štatistikám a informáciám o zapojení používateľov však musíte mať jeden z platených programov.

Libsyn:

Libsyn poskytuje štatistiky podcastov certifikovaných IAB v2.0 a informácie o publiku. Štandardy IAB obsahujú kvôli prehľadnosti nasledujúce filtre a postupy merania.

Platforma vám umožňuje merať štatistiky používateľských agentov, globálnu popularitu, koncentráciu publika, cieľovú štatistiku, štatistiky sociálnych médií, celkový počet stiahnutí atď.

Tu je všetko, čo môžete s Libsynom merať:

 • Štatistiky agentov používateľov vám povedia, ktorá platforma ponúka najväčší počet stiahnutí a kam smeruje vaše publikum pre váš podcast.
 • Geografická tepelná mapa, ktorá vám umožňuje identifikovať globálnu popularitu a koncentráciu publika.
 • Štatistiky destinácií vám poskytnú predstavu o rozdelení sťahovania pre destinácie.
 • Štatistiky sociálnych médií.
 • Stiahnite si štatistiky dňa, týždňa a mesiaca.
 • Volič rozsahu údajov na kontrolu konkrétnych historických stiahnutí a rozsahov dátumov.
 • Štatistiky a rozdelenia epizód na získanie podrobných geografických, cieľových a užívateľských agentských štatistík špecifických pre každú publikovanú epizódu.

K dispozícii je tiež možnosť exportovať tieto trendy a analýzy pomocou stiahnuteľných štatistických správ. Na prístup k pokročilej analytickej a reportovacej funkcii Libsyn si však musíte kúpiť tarify Libsyn Advanced 400+ a vyššie.

Hlučné ohnisko:

Hlavný panel Buzzsprout tiež poskytuje prístup k metrikám, ako je celkový počet stiahnutí v priebehu času, štatistiky poslucháčov, najobľúbenejšie adresáre podcastov a ďalšie.

Dizajn palubnej dosky sa ľahko používa, čo umožňuje ľahkú analýzu údajov aj pre začiatočníkov.

Tu je všetko, čo môžete merať pomocou Buzzsprout:

 • Celkový počet poslucháčov pre každú epizódu počas prvých 90 dní.
 • Aké aplikácie používa verejnosť na počúvanie vašich podcastov.
 • Z akej geografickej polohy počúvajú vaše podcasty?
 • Celkový počet stiahnutí epizódy.
 • Prehľad podcastov.
Štatistiky Buzzsprout

Na hlavnom paneli nájdete aj prediktor podcastov, ktorý predpovedá počet stiahnutí, ktoré očakávate pre svoju ďalšiu epizódu.

Prediktor podcastov Buzzsprout

Víťaz: Buzzsprout.

Aj keď všetky poskytujú podobné informácie, Buzzsprout tu víťazí, pretože ponúka pokročilé štatistiky so všetkými svojimi plánmi. Tiež sa mi páčilo, ako Podbean prezentuje všetky štatistiky a údaje na svojom palubnom paneli. Je to veľmi vizuálne, čo uľahčuje analýzu všetkého.

4. Možnosti reklamy a speňaženia.

Fazuľa:

Metódy speňažovania a reklamy spoločnosti Podbean zahŕňajú:

 • Podcastová reklama – umožňuje bezplatne zaradiť podcasty na inzertný trh Podbean a priradiť ich k potenciálnym inzerentom.
 • Služba Premium Podcast – za obsah podcastov môžete dostávať peniaze s viacerými úrovňami predplatného alebo predajom jednej epizódy.
 • Používateľ: Pre svoj podcast môžete vytvoriť „Používateľskú stránku“ a umožniť fanúšikom podporovať váš obsah opakovanými mesačnými darmi.
Možnosti speňaženia Podbea

Na hlavnom paneli môžete sledovať svoj príjem a zobrazenie reklamy. Všetky tieto možnosti speňaženia sú tiež integrované do vášho hlavného panela. Na využitie všetkých týchto možností speňaženia si však musíte kúpiť pokročilé plány.

Svoje akcie môžete tiež streamovať naživo a zarábať peniaze predajom virtuálnych vstupeniek na živé akcie. Poslucháči vám môžu dokonca poslať virtuálne darčeky, ktoré je možné previesť na americké doláre, čo vám umožní získať peniaze späť.

Libsyn:

Libsyn vám umožňuje predávať reklamný priestor, ak si vašu show do 30 dní od uvedenia v USA stiahne najmenej 5 000 stiahnutí. Budete tiež musieť vyplniť formulár W-9 na daňové účely.

Libsyn ponúka dve možnosti speňaženia a reklamy:

 • Živé reklamy na čítanie – počas epizódy podcastov si môžete čítať recenzie alebo referencie v reálnom čase.
 • Šité reklamy: Prehrajte zvukovú reklamu počas podcastu a propagujte produkt.

Podiel na výnosoch je rozdelením platieb za reklamnú kampaň 50/50.

Libsyn má tiež nástroje na viazanie reklám, ktoré obsahujú v súboroch reklamy špecificky zacielené na konkrétne geografické polohy. Môžete tiež predávať predplatné svojho obsahu a speňažovať zvukový a obrazový obsah, súbory PDF a ďalšie epizódy.

Hlučné ohnisko:

Buzzsprout ponúka podcasterom prístup na partnerský trh, kde môžu svoje podcasty speňažiť. Pomáha vám spájať sa a spolupracovať s partnerskými programami ako Allswell, Buzzsprout, Instacart atď.

Partnerský program Buzzsprout

Keď sa stanete pobočkou, nástroj automaticky pridá odkaz na pridruženú osobu do vašich poznámok k epizódam podcastov. S affiliate programom Buzzsprout získate 15% z celkového nákupu a vaši poslucháči pri prvých objednávkach nad 50 dolárov získajú zľavu 20% na prvú objednávku a bezplatnú dopravu.

Buzzsprout spolupracuje aj so spoločnosťou Podcorn, aby vám pomohla nájsť vhodné schválenie značky pre váš podcast.

Buzz Sprout Cob kukurica

Budete tiež môcť spravovať neobmedzené množstvo podcastov v jednom účte a poskytovať prístup k účtu neobmedzenému počtu členov tímu.

Víťaz: Podbean.

Podbean ponúka rozmanitejšie možnosti speňaženia, za ním nasledujú Libsyn a Buzzsprout.

5. Propagačné a distribučné funkcie podcastov.

Fazuľa:

Podbean vám umožňuje odoslať podcast do najobľúbenejších adresárov podcastov vrátane Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Amazon Music atď. Medzi ďalšie možnosti patria Pandora, TuneIn + Alexa, iHeartRadio, PlayerFM, Listen Notes, Stitcher, Podcast Addict a Deezer.

Podbeanské adresáre

Na odoslanie súborov do týchto aplikácií stačí skopírovať a vložiť adresu URL kanála RSS.

Navyše, odoslaním vašich epizód podcastov na Apple Podcasts sa stanú automaticky dostupné v adresároch ako Overcast, Pocket Cast, Castro a Castbox.

K dispozícii je tiež funkcia „Alexa Skill“, ktorá automaticky sprístupňuje všetky nové epizódy podcastov na zariadeniach Alexa. Vaše podcasty sú okamžite k dispozícii aj v aplikáciách Podbean pre iOS a Android.

Podbean tiež ponúka funkciu automatického zdieľania v sociálnych sieťach, ktorá automaticky zdieľa vaše nové relácie podcastov na prepojených kanáloch sociálnych médií. Umožňuje vám zdieľať váš obsah na Facebooku, Twitteri, LinkedIn, YouTube, Tumblr a WordPress.

Podbean možnosti sociálneho zdieľania

Jeho riešenie na správu reklám vám navyše umožní zamerať sa na vytváranie podcastov automatickým vkladaním reklám.

Libsyn:

Libsyn vám umožňuje distribuovať a hostovať nielen audio, ale aj súbory a videá vo formáte PDF. Svoje podcasty môžete odosielať do adresárov ako Spotify, Apple Podcasts, Google podcasts, Deezer, Soundcloud, TuneIn a ďalších.

Možnosti sociálneho zdieľania zahŕňajú Facebook, LinkedIn, Twitter, YouTube a ďalšie.

Na pridanie alebo odstránenie obsahu z ľubovoľného požadovaného cieľa môžete použiť vstavané nástroje na hromadné úpravy.

Medzi ďalšie distribučné funkcie patrí:

 • Schopnosť ovládať, kde a kedy uverejníte príspevok.
 • Optimalizácia podcastov Apple.
 • 100% kompatibilný kanál RSS.
 • Podpora nahrávania na FTP.
 • Automatické odoslanie do adresára Libsyn.
 • Integrované publikovanie na viac ako 20 platformách podcastov.

Hlučné ohnisko:

Buzzsprout vám umožňuje odosielať podcasty do nasledujúcich adresárov:

 • Podcasty od Apple
 • Spotify
 • Podcasty Google
 • Amazonská hudba
 • Zošívačka
 • Rádio IHeart
 • Pandora
 • TuneIn + Alexa
 • Závislý na podcaste
 • Podchaser
 • Vreckové formy
 • Deezer
 • Vypočujte si poznámky
 • FM prehrávač
 • Register podcastov
Adresáre Buzzsprout

Keď sú podcasty zaradené do Apple Podcasts, automaticky sa zobrazia v aplikáciách na podcasty, ako sú Overcast, Castro, Catbox, Podfried. Svoje podcasty môžete tiež zdieľať na sociálnych kanáloch, ako sú Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn, a nájsť si nových poslucháčov.

Okrem toho Buzzsprout ponúka niekoľko ďalších pokročilých propagačných a marketingových nástrojov na oslovenie širšieho publika. Jeho funkcia „Visual Soundbites“ vám napríklad umožňuje vytvoriť upútavku na video na základe krátkeho trvania zvuku z vášho podcastu.

Medzi ďalšie pokročilé funkcie patrí:

 • Značky kapitol: Táto funkcia vám umožňuje rozdeliť dlhšie epizódy na kratšie „kapitoly“ alebo segmenty. Vaše publikum môže ľahko prejsť na konkrétny segment alebo preskočiť spojlery.
 • Magic Mastering – Rovnako ako filtre Instagramu zlepšujú kvalitu obrazu, funkcia Magic Mastering vám pomáha zlepšovať kvalitu zvuku.
 • Automatická optimalizácia epizódy: Buzzsprout automaticky optimalizuje vaše epizódy hneď po ich načítaní. Môžete ich zverejniť ihneď alebo naplánovať deň a čas.
 • Prepis: Buzzsprout vám pomôže urobiť ich podcasty prístupnejšími tým, že ich prepíšete. Je vhodnejší pre SEO, rýchlych čitateľov a sluchovo postihnutých.

Víťaz: Buzzsprout.

Buzzsprout ponúka oveľa pokročilejšie propagačné a distribučné funkcie ako Podbean a Libsyn. Aj keď mnohým podaktorým môže byť nástroj na hromadné úpravy Libsyn tiež celkom užitočný.

6. Integrácie tretích strán.

Fazuľa:

Podbean umožňuje bezplatnú aj platenú integráciu. Napríklad môžete automaticky odosielať e -maily svojim predplatiteľom Mailchimpu, keď bezplatne uverejňujete nové epizódy. Integrácia s Mailchimp vám tiež pomôže zozbierať e -mailové adresy.

Integruje sa tiež s bezplatnými nástrojmi, ako sú Dropbox, Vokal Studio, Google Analytics, metaznačky SEO, zosilňovač článkov a ďalšie.

Podbean pluginy

Libsyn:

Libsyn umožňuje priamu integráciu s WordPressom pomocou doplnku WordPress Libsyn Publisher Hub. Doplnok vám umožňuje publikovať podcasty priamo z WordPressu a zaisťuje, že súbory a informačný kanál RSS sú hostené na serveri vášho webového prehliadača.

Vstavaná funkcia publikovania OnPublish spoločnosti Libsyn vám navyše umožňuje uverejňovať príspevky na viac ako 20 platformách podcastov z jedného panela. RSS kanál Libsyn a OnPublish vás tiež spoja s vašim publikom na platformách a aplikáciách, ako sú Spotify, Pandora, Apple Podcasts atď.

Hlučné ohnisko:

Buzzsprout ponúka platenú integrovanú funkciu prepisu zvuku, ktorá začína na 0,25 dolára za minútu. Je to skvelé pre SEO, prevádzanie zvukových epizód na blogové príspevky alebo pre oslovenie nového publika.

Získate tiež bezplatný doplnok podcast pre WordPress, ktorý môžete integrovať so svojim webom alebo prehrávačom podcastov. Platforma sa tiež integruje s nástrojmi podcastov, ako sú Chartable, Alitu, Podtrac a Hindenburg Journalist.

Integrácie Buzzsprout

Pokročilejšie možnosti integrácie vám umožňujú pripojiť sa priamo k rozhraniu Buzzsprout API.

Víťaz: Podbean.

Jednoznačným víťazom je Podbean s natívnymi možnosťami doplnkov.

7. Mobilná aplikácia.

Fazuľa:

Podbean poskytuje aplikáciu pre zariadenia iOS a Android, ktorá vám umožňuje streamovať podcasty naživo alebo ich nahrávať a upravovať a potom ich publikovať. Aplikácia Podbean Podcast má viac ako milión aktívnych používateľov a niekoľko vstavaných nástrojov na vylepšenie zážitku z podcastov.

Aplikácia Podbean Podcast

Mobilná aplikácia Podbean vám umožňuje:

 • Objavte nový obsah, ktorý zodpovedá vašim záujmom, a stiahnite si ho kdekoľvek a kedykoľvek.
 • Udalosti v priamom prenose.
 • Zapojte svojich fanúšikov zanechaním komentárov.
 • Pozrite sa na svojich sledovateľov a sledujte ostatných podcastov.
 • Získajte prístup k svojim údajom o výkonnosti.
 • Odstráňte z epizódy ticha pomocou funkcie inteligentnej rýchlosti.
 • Na normalizáciu hlasitosti použite funkciu zvýšenia hlasitosti.
 • Pridajte hudbu na pozadí a zvukové efekty.
 • Upravujte, rozdeľujte, kombinujte a exportujte súbory podcastov.

Mobilná aplikácia vám tiež pomôže doručiť vaše prémiové epizódy a exkluzívny obsah prémiovým používateľom. Poskytuje tiež bezplatný úložný priestor, propagačné príležitosti a nástroje na zdieľanie v sociálnych sieťach.

Poslucháči tiež získavajú funkcie, ako sú automatické aktualizácie, upozornenia na nové epizódy, vlastné zoznamy skladieb a odporúčania.

Libsyn:

Libsyn má svoje vlastné aplikácie pre iOS a Android a sú k dispozícii na trhoch Google Play a Amazon.

Aplikácie podcastov Libsyn

Umožňuje používateľom vytvárať zoznamy svojich obľúbených epizód. Môžete tiež použiť vlastné farby a grafiku, aby zodpovedali téme vašej značky.

Medzi ďalšie funkcie patrí:

 • Integrácia a zdieľanie sociálnych sietí.
 • Čas na spanie.
 • Nastavenia rýchlosti.
 • Riadky komentárov a hlasová schránka.
 • Kompatibilné so zvukom, videom, textom a pdf.

Hlučné ohnisko:

V prípade služby Buzzsprout funguje táto stránka na konci počúvania ako mobilná aplikácia. Prístup k nemu majú prostredníctvom funkcie Pridať na domovskú obrazovku na zariadeniach iOS a Android.

Aplikácia podcast Buzzsprout

Víťaz: Podbean.

Podbean víťazí v kategórii aplikácií, pretože aplikácia Podbean Podcast má pokročilejšie funkcie pre používateľov a hostiteľov podcastov.

8. Zákaznícky servis.

Fazuľa:

Podbean poskytuje podcasterom zákaznícku podporu prostredníctvom predaja lístkov prostredníctvom e -mailu a možnosti živého rozhovoru. Neexistuje žiadna možnosť telefonického hovoru.

Ponúka tiež rozsiahlu podporu prostredníctvom svojej znalostnej základne. Vedomostná základňa obsahuje videonávody, príručky „ako začať“, podporu inzercie, sprievodcu živým prenosom, sprievodcu aplikáciami, bezplatné webináre, príručku pre vývojárov, podporu doplnkov a ďalšie zdroje pre podcastérov.

Libsyn:

Libsyn má blog podpory, komunitný blog, video návody a vedomostnú základňu. Nájdete tu tiež rôznych sprievodcov, ako napríklad začať a naplánovať podcast.

Ich pracovníci e -mailovej podpory sú vám k dispozícii od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00. M. O 5 str. M. Libsyn Stav systému vám tiež umožňuje nahlásiť zlyhania systému, bezplatný mesačný webový seminár o podcastoch a právnu pomoc.

Hlučné ohnisko:

Podpora služby Buzzsprout obsahuje podrobné pokyny na spustenie podcastu, blogu, štatistík platformy, sprievodcu doplnkom WordPress, sprievodcom rozhraním API Buzzsprout atď.

Helpdesk sa tiež skladá z dotazov a často kladených otázok na témy ako vloženie, doplnky WordPress, adresáre a ďalšie funkcie podcastingu. Môžete tiež využiť možnosť vyhľadávania a hľadať, čo chcete.

Zákaznícka podpora Buzzsprout

K dispozícii je tiež tlačová súprava, kde nájdete cenné zdroje vrátane loga Buzzsprout, farieb, snímok obrazovky aplikácie a ďalších. Majú tiež kanál YouTube a súkromnú komunitu na Facebooku.

Ak chcete získať priamu podporu, môžete kontaktovať ich tím prostredníctvom e -mailovej podpory. Neexistuje žiadna možnosť telefonického hovoru ani živého rozhovoru.

Víťaz: Podbean.

Víťazom je Podbean, ktorý ponúka možnosť živého chatu, predaj lístkov prostredníctvom e-mailu a sprievodcu svojpomocne. Ostatné dve platformy podcastov vám umožňujú spojiť sa s nimi iba prostredníctvom e -mailovej podpory.

9. Cenové plány.

Fazuľa:

Spočiatku získate bezplatný plán, ktorý poskytuje päť hodín celkového úložiska, šírku pásma 100 GB a niektoré obmedzené služby a funkcie. Potom existujú tri platené plány.

Medzi platené plány spoločnosti Podbean patria:

 • Neobmedzený zvuk: 9 dolárov mesačne (účtuje sa ročne)
 • Neobmedzené Plus: 29 dolárov mesačne (účtované ročne)
 • Firma – 99 dolárov mesačne (účtované ročne)

Všetky tieto plány poskytujú neobmedzený úložný priestor, nemeranú šírku pásma, pokročilé štatistiky, témy Pro, kanály RSS a ďalšie. Existuje niekoľko variácií vašich možností a funkcií prispôsobenia. Napríklad funkciu účtu Patron získate iba s plánom Unlimited Plus a Business.

Libsyn:

Libsyn neponúka bezplatný plán. Získate šesť platobných plánov so štartovacou cenou 5 dolárov mesačne.

Platené plány zahŕňajú:

 • Klasických 50 – 5 dolárov mesačne (až 50 MB úložného priestoru)
 • Klasických 250 – 15 dolárov mesačne (až 250 MB úložného priestoru)
 • Klasických 400 – 20 dolárov mesačne (až 400 MB úložného priestoru)
 • Klasických 800 – 40 dolárov mesačne (až 800 MB úložného priestoru)

Môžete sa rozhodnúť pre pokročilé tarify, aby ste získali viac úložiska:

 • Pokročilé 1 500 – 75 dolárov mesačne (až 1 500 MB úložného priestoru)
 • Pokročilé 3 000 – 150 dolárov mesačne (až 3 000 MB úložného priestoru)
Libsyn cenové plány

Môžete vyskúšať LibsynPRO, kde nájdete ďalšie funkcie, úložisko a vlastné ceny. Niektoré z jeho funkcií zahŕňajú nástroje na dynamické vkladanie reklám, súkromné ​​podcasty SSO, štatistiky kompatibilné s IAB v2.0 a ďalšie.

Hlučné ohnisko:

Buzzsprout ponúka bezplatný tarif na 90 dní a tri platené tarify.

Náklady na zaplatené tarify:

 • 12 dolárov mesačne
 • 18 dolárov mesačne
 • 24 dolárov mesačne.
Ceny Buzzsprout

Bezplatný plán vám umožňuje nahrať dve hodiny zvuku každý mesiac, čo z neho robí skvelú voľbu pre začiatočníkov alebo pre tých, ktorí vytvárajú krátke a zriedkavé epizódy.

Prvý platený plán umožňuje tri hodiny zvuku, druhý šesť hodín zvuku a tretí 12 hodín mesačného nabíjania. Môžete tiež nahrať ďalší obsah zaplatením ďalšej sumy za hodinu za každý plán.

Všetky platené tarify poskytujú plný prístup k štatistikám, vstavaným prehrávačom, adresárom podcastov a webu podcastov.

Víťaz: Podbean.

Víťazom je Podbean, ktorý ponúka neobmedzený bezplatný plán, ktorý umožňuje päťhodinové nabíjanie zvuku každý mesiac. Konečné rozhodnutie však budete musieť urobiť na základe svojich požiadaviek a obchodných cieľov.

Všeobecné výhody a nevýhody.

Podbean, Libsyn a Buzzsprout, všetky tri, poskytujú rozsiahle možnosti vytvárania, distribúcie a speňažovania podcastov. Všetci však majú svoje špecifické výhody a nevýhody.

Tu je rýchly prehľad výhod a nevýhod všetkých týchto nástrojov podcastov.

Klady a zápory strukovín:

Klady:

 • Platforma je priateľská pre začiatočníkov.
 • Vopred navrhnuté témy pre webové stránky.
 • Vstavateľný zvukový prehrávač s mnohými možnosťami prispôsobenia.
 • Vizuálny a kompletný štatistický panel.
 • Možnosti živého vysielania.
 • Neobmedzený hosting so všetkými vašimi plánmi.
 • Automatická možnosť zdieľania na sociálnych sieťach.
 • Integrácia s viacerými aplikáciami tretích strán vrátane Mailchimp.
 • Aplikácia Podbean Podcast má pokročilé funkcie pre podcasterov aj poslucháčov.
 • Integrácia s hlavnými adresármi podcastov, vrátane iTunes alebo Google Play.
 • Veľkorysý bezplatný plán, ktorý vám umožní využívať jeho hlavné funkcie bez akýchkoľvek investícií.
 • Integrované a všestranné možnosti speňaženia.
 • Zákaznícka podpora prostredníctvom e -mailu a živého chatu.

Zápory:

 • Nemôžete vytvárať video podcasty s plánmi pre začiatočníkov.
 • Získate iba 7-dňovú lehotu na vrátenie peňazí.
 • Neexistuje žiadna funkcia zálohovania.

Libsyn klady a zápory:

Klady:

 • Nástroj na hromadnú úpravu.
 • Schopnosť ovládať, kde a kedy uverejníte príspevok.
 • Automatická optimalizácia podcastov Apple.
 • 100% kompatibilný kanál RSS.
 • Podpora pre nahrávanie súborov FTP (File Transfer Protocol).
 • Automatické odosielanie podcastov do adresára aplikácie Libsyn.
 • Integrácia s viac ako 20 prominentnými platformami podcastov.
 • Možnosť predať reklamné miesto vo vašom podcaste.
 • Libsyn podporuje video, audio a PDF.
 • Je to relatívne lacné, pričom cena základného plánu začína na 5 dolároch / mesiac.
 • Libsyn sa pripája k širokej škále adresárov podcastov, aplikácií a služieb, vrátane Apple Podcasts.
 • Je jednoduché a ľahké nahrať svoj obsah do čitateľného kanála RSS.

Zápory:

 • Platforma nie je najľahšia na používanie.
 • Neponúka bezplatnú skúšobnú verziu.
 • Žiadny živý chat ani podpora telefonických hovorov.
 • Za funkciu analýzy musíte zaplatiť.
 • Aj keď sa Libsyn považuje za cenovo dostupný, najlacnejší plán Libsyn vám poskytne iba 50 MB zvuku mesačne.

Buzzsprout Klady a zápory:

Klady:

 • Bezplatný základný plán vám umožní vytvoriť dve hodiny zvuku každý mesiac.
 • Široká škála adresárov podcastov, vrátane Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Pandora atď.
 • Ak chcete speňažiť svoj podcast, navštívte trh s pridruženými spoločnosťami a sponzormi.
 • Funkcia prepisu zvuku umožňuje lepší prístup k vyhľadávacím nástrojom, rýchlym čítačkám a sluchovo postihnutým.
 • Integrácie API na prepojenie s aplikáciami tretích strán.
 • Jednoduché platobné plány.
 • Automatická optimalizácia podcastov, vďaka čomu je obzvlášť vhodný pre začiatočníkov.
 • Nástroj dynamického obsahu na odstránenie a pridanie výstupov alebo úvodov.
 • Značky kapitol pre rýchlu navigáciu.
 • Hosťujte viacero podcastov s neobmedzeným počtom členov tímu.
 • Magické majstrovstvo na zlepšenie kvality zvuku.
 • Funkcia Visual Soundbite na vytvorenie video upútavky pre váš podcast.

Zápory:

 • Bezplatný plán končí o 90 dní.
 • Žiadny živý chat ani podpora telefonických hovorov.
 • Obmedzené možnosti speňaženia.

Disclaimer: Tento článok obsahuje odkazy na pobočky, na ktorých môžem bezplatne získať malú províziu, ak sa rozhodnete kúpiť si platený plán. Všetky tieto nástroje sú tie, ktoré plne odporúčam. Moje úplné zverejnenie informácií o pridruženej spoločnosti si môžete prečítať v mojich zásadách ochrany osobných údajov.

Zhrnutie.

Podbean, Buzzsprout a Libsyn sú jedny z najlepších platforiem na podcastové hostiteľstvo. Ceny a funkcie sa mierne líšia, ale všetky tri platformy vám umožňujú spravovať všetky aspekty vášho podcastu a vytvárať webové stránky na hostovanie podcastov.

Vyskúšajte Podbean, ak chcete neobmedzený počet hostiteľských a úložných služieb za dostupnú cenu. Ich neobmedzený zvukový plán 9 dolárov mesačne je skvelou možnosťou, ak máte iba jeden podcast. Ak chcete svoje podcasty speňažiť, môžete získať tarify Unlimited Plus a Business.

Buzzsprout je vhodnejší pre začiatočníkov s funkciou automatickej optimalizácie epizód a pokročilými funkciami propagácie podcastov. Ich bezplatný plán je skvelý a publikačné rozhranie Buzzsprout poskytuje jednoduché použitie.

Nakoniec, pokročilé obchodné funkcie Libsynu sú najvhodnejšie, ak máte existujúce podcasty a viete, koľko úložiska je potrebné. Je to najlepšie pre profesionálov a firmy. Za zváženie stoja aj Libsynove základné plány.