6 najlepších prekladateľských doplnkov WordPress 2022

Hoci angličtina zostáva najbežnejším písaným jazykom online, môžete osloviť milióny medzinárodných používateľov internetu prekladom svojho obsahu do iných jazykov.

Prekladateľské doplnky WordPress predstavujú nákladovo efektívny spôsob, ako publikovať obsah vo viacerých jazykoch a k dispozícii je mnoho skvelých bezplatných a prémiových prekladových riešení.

V tomto článku by som sa s vami rád podelil o najlepšie prekladateľské doplnky WordPress na trhu.

1.Weglot

Prekladateľská služba Weglot

Weglot je online prekladateľská služba, ktorá sa integruje s platformami WordPress, Shopify, Squarespace, Magento a mnohými ďalšími. Spoločnosť má klientov ako Microsoft, Sennheiser a Polaroid.

Weglot, ktorý bol spustený vo Francúzsku v roku 2016, je prémiová prekladateľská služba. Hoci je pre Weglot k dispozícii bezplatný plán, pretože je obmedzený na 2 000 preložených slov a 2 000 preložených zobrazení stránky za mesiac, je skutočne praktické použiť tento plán na testovanie služby.

Weglot dokáže automaticky preložiť váš obsah do viac ako 100 jazykov. Na generovanie prekladov používa spoločnosť Microsoft, DeepL, Google a Yandex.

Vaše preklady uvidíte na Weglot.com. Vy a váš tím tu môžete manuálne vykonávať zmeny v strojových prekladoch. Za príplatok si môžete vyžiadať aj odborný preklad.

stránku prekladov

Návštevníci webových stránok môžu jednoducho prepínať medzi vašimi pôvodnými a preloženými stránkami. Môžete tiež presmerovať návštevníkov do správneho jazyka na základe jazykových nastavení vášho prehliadača.

Weglot podporuje viacjazyčné SEO, čo znamená, že sú preložené aj metadáta stránky, odkazy na ponuky, hlavičky a ďalšie prvky dizajnu. Všetky preložené stránky budú indexované vyhľadávačmi.

Preložená stránka na webe

Doplnok Weglot WordPress vám pomáha integrovať Weglot do vášho webu WordPress.

Na hlavnej stránke nastavení musíte zadať kľúč rozhrania Weglot API, nastaviť jazyk, v ktorom je váš obsah publikovaný, a vybrať jazyky, do ktorých chcete preložiť.

Nájdete tu možnosť nastavenia adries URL pre preložené príspevky a stránky, ale preklady je stále potrebné zobraziť z vášho hlavného účtu.

Hlavná stránka nastavení vám umožňuje zmeniť rozloženie tlačidiel jazyka. Existujú aj možnosti na vylúčenie adries URL z prekladu, preklad e-mailov a umožnenie používateľom vyhľadávať na vašich webových stránkach v ich vlastnom jazyku.

Možnosti rozloženia tlačidiel Weglot

Náklady na používanie Weglotu závisia od počtu slov, ktoré chcete preložiť, a od počtu jazykov, pre ktoré potrebujete podporu.

Štartovací prémiový plán Weglot sa predáva za 9,90 EUR mesačne alebo 99 EUR ročne. Tento plán vám umožňuje preložiť 10 000 slov do iného jazyka. Podnikateľský plán stojí 19,90 € mesačne alebo 190 € ročne. Tento plán podporuje 50 000 slov a tri preložené jazyky.

Pro plán umožňuje 200 000 preložených slov a podporuje päť preložených jazykov. Predáva sa za 49 € mesačne alebo 490 € ročne.

A pokročilý plán zahŕňa 1 000 000 preložených slov a 10 preložených jazykov s maloobchodnou cenou 199 EUR mesačne alebo 1 990 EUR ročne.

Ak na to máte rozpočet, Weglot je jednou z najlepších prekladateľských služieb na dnešnom trhu.

2.WPML

WPML

WordPress Multilingual Plugin, často skrátený na WPML, je jedným z najstarších prekladových riešení pre WordPress. Podľa vývojárov je WPML aktívny na takmer 1 milióne webových stránok, čo je pôsobivá štatistika vzhľadom na skutočnosť, že tento doplnok WordPress nie je k dispozícii zadarmo.

WPML podporuje viac ako 40 jazykov a umožňuje vám pridávať vlastné jazykové varianty. Preložený obsah môže byť publikovaný v rovnakej doméne pomocou podadresárov alebo subdomén alebo na jednej doméne.

Zatiaľ čo strojový preklad podporuje WPML, doplnok je všeobecne známy tým, že vám poskytuje nástroje na to, aby ste si všetko preložili sami. Stačí pridať každý preklad do svojich príspevkov a stránok. Prekladateľské služby však možno integrovať priamo do WPML.

Viacjazyčné SEO funkcie WPML sú tiež fantastické. Doplnok vám dáva plnú kontrolu nad preloženými adresami URL a umožňuje vám preložiť meta, tému a informácie o doplnku stránky. Dokáže tiež zistiť jazyk prehliadača návštevníkov webových stránok.

Preklad z angličtiny do taliančiny vo WPML

Pre WPML sú k dispozícii tri licencie.

Licencia pre viacjazyčný blog je 29 dolárov ročne, licencia pre viacjazyčný CMS je 79 dolárov ročne a licencia pre viacjazyčnú agentúru je 159 dolárov ročne. Tieto licencie je možné v nasledujúcich rokoch obnoviť za 21 USD, 59 USD a 119 USD.

Cenovo dostupná licencia Multilingual Blog je určená pre jednu webovú stránku a umožňuje vám prekladať príspevky, stránky, vlastné typy príspevkov, značky, kategórie, vlastné taxonómie a ponuky.

Stránka obchodu s prekladom WMPL

Viacjazyčná licencia CMS za 79 USD zvyšuje využitie troch webových stránok a pridáva podporu pre tvorcov stránok, vlastné polia, doplnky elektronického obchodu, prekladové widgety a možnosť prekladať text v témach a doplnkoch.

Obmedzenie používania webových stránok môžete úplne odstrániť inováciou na viacjazyčnú agentúrnu licenciu 159 USD.

Lokalizácia tém a pluginov

Je ľahké pochopiť, prečo je WPML taký populárny. Doplnok WordPress je cenovo dostupný, má skvelú podporu pre webové stránky elektronického obchodu a umožňuje vám doladiť každú stránku pre vyhľadávače.

Obsah je možné preložiť ručne, avšak pre tých, ktorí ho potrebujú, je k dispozícii strojový preklad. CMS aj licencia agentúry vám poskytnú až 2 000 slov strojového prekladu medzi ľubovoľným jazykovým párom na vašich webových stránkach.

Automatický preklad viac ako 2000 slov je za rozumnú cenu. WMPL si účtuje mesačný poplatok 2 USD za 5 000 slov, 7 USD za 15 000 slov, 15 USD za 50 000 slov, 17 USD za 100 000 slov a 72 USD za 500 000 slov.

3. Polylang

polylang

Polylang je prekladový doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje vytvoriť viacjazyčnú webovú stránku.

Polylang vám umožňuje prekladať príspevky, stránky, kategórie, značky, vlastné typy príspevkov, taxonómie, ponuky a miniaplikácie. Preložený obsah je možné umiestniť do samostatných podadresárov, subdomén alebo domén.

Plugin sa ľahko používa. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pridať niekoľko jazykov, z ktorých jeden musíte zadať ako predvolený.

K dispozícii sú desiatky jazykov. Pre každý jazyk sú vopred zadané informácie ako názov, kód jazyka a príznak; tieto hodnoty však môžete zmeniť, ak chcete.

Všetky jazykové balíčky, ktoré pridáte na svoju stránku WordPress, sa tiež automaticky stiahnu a aktualizujú.

Pridať nový jazyk

Stránka s prekladmi reťazcov vám umožňuje pridať preklady dôležitých reťazcov, ako je názov vašej webovej lokality a slogan, pre každý z pridaných jazykov.

Môžete zmeniť predvolený jazyk akéhokoľvek príspevku alebo stránky na svojom webe a potom pridať preklady do iných jazykov. Je možné pridať krátke preklady alebo môžete kliknúť na symbol + a pridať úplne novú stránku pre konkrétny jazyk.

uverejňovať preklady

Polylang Pro je k dispozícii od 99 EUR za licenciu na jednu webovú stránku a 198 EUR za licenciu na tri webové stránky.

Aktualizácia vám umožňuje umiestniť preklady na rovnakú adresu URL a preložiť URL adresy. Medzi ďalšie funkcie patrí zrkadlenie príspevkov pre viacero jazykov, povolenie a zakázanie jazykov a podpora doplnkov tretích strán, ako sú Advanced Custom Fields Pro a The Events Calendar.

Ďalší plugin, Polylang for WooCommerce, je dostupný za rovnakú cenu ako Polylang Pro. Pomáha vám preložiť všetky aspekty vášho obchodu WooCommerce.

Polylang Pro aj Polylang pre WooCommerce sú súčasťou balíka Polylang Business Pack, ktorý začína na 139 EUR.

Konfiguračná stránka Polylang

S viac ako 500 000 aktívnymi inštaláciami je Polylang jedným z najpopulárnejších prekladateľských riešení pre WordPress. Je to spôsobené tým, že sa veľmi jednoducho používa a hlavná verzia vám poskytuje množstvo funkcií, ktoré si iné riešenia spoplatňujú.

4. TranslateStlačte

translatePress

TranslatePress je ľahko použiteľný prekladateľský doplnok WordPress, ktorý vám umožňuje prekladať príspevky, stránky a reťazce používané v témach a doplnkoch WordPress.

Dodáva sa s podporou manuálneho a automatického prekladu a tiež vám umožňuje prekladať obrázky, posúvače a ďalšie médiá. Podporované sú aj WooCommerce a vlastné typy príspevkov.

Pomocou živého editora môžete pridať preklady na ľubovoľnú stránku na svojom webe. Funguje to rovnako ako prispôsobovač zobrazením front-endu vášho webu na pravej strane stránky.

Kliknutím na ľubovoľné miesto na stránke sa načíta reťazec alebo obsah v stĺpci na ľavej strane. Stránku môžete zobraziť ako ľubovoľnú rolu používateľa WordPress a vytvoriť správne preklady pre všetky jazyky, ktoré ste pridali.

TranslatePreklad tlačových stránok

V TranslatePress je k dispozícii celkovo 221 jazykov. V bezplatnej verzii pluginu si môžete nastaviť jeden jazyk ako predvolený jazyk a pridať ďalší jazyk pre preklady.

Ak chcete pridať neobmedzený počet jazykov, musíte inovovať na TranslatePress Pro.

TranslateStlačte Všeobecné nastavenia

Strojový preklad je možné vykonať pomocou Google Translate alebo DeepL. Ak však chcete používať DeepL, musíte inovovať na TranslatePress Pro.

Licencia na osobné webové stránky pre TranslatePress Pro stojí 79 EUR ročne. Inovácia vám okrem odomknutia neobmedzeného počtu jazykov poskytuje aj prístup k doplnku SEO Pack. Získate tak funkcie ako preklad URL slug, podpora Yoast SEO sitemap, preklad značiek sociálnych grafov na Facebooku a ďalšie.

Všetky funkcie doplnku je možné odomknúť pomocou komerčných a vývojárskych licencií. Komerčná licencia stojí 139 € ročne a umožňuje použitie na troch webových stránkach, zatiaľ čo licencia pre vývojárov stojí 199 € ročne a nemá žiadne obmedzenia webových stránok.

Medzi ďalšie funkcie patrí presmerovanie používateľov na základe jazyka nastaveného v ich prehliadači, nastavenie rôznych položiek ponuky pre iné jazyky a umožnenie personálu spravovať preklady.

TranslateStlačte Nastavenia strojového prekladu

TranslatePress je všestranné riešenie. Hlavná verzia pluginu vám umožňuje zadávať preklady manuálne, no disponuje aj podporou strojového prekladu cez Google Translate.

Vďaka tejto aktualizácii budú vaše preklady optimalizované pre SEO a umožní vám využívať viac ako dva jazyky na vašom webe.

5.GPreklad

GTtranslate

Ak hľadáte ľahko použiteľné prekladateľské riešenie, ktoré jednoducho funguje, vyskúšajte GTranslate. Doplnok používam na svojom osobnom blogu už asi rok a páči sa mi, aké je to jednoduché.

GTranslate používa Google Translate na automatický preklad vašich webových stránok do 103 jazykov. Preloží príspevky, stránky, kategórie, značky, ponuky, miniaplikácie, témy a doplnky. Plugin podporuje aj WooCommerce.

Návštevníci môžu zmeniť jazyk vašich stránok pomocou viacjazyčného widgetu. Existuje 10 rôznych rozložení miniaplikácií, ktoré vám umožňujú zobraziť jazyky pomocou rozbaľovacej ponuky, vlajok, textu a ďalších.

Miniaplikáciu možno jednoducho pridať na ľubovoľný bočný panel na vašej webovej lokalite. Prípadne ho môžete integrovať do svojej webovej stránky pomocou príkazu PHP alebo skopírovaním a vložením kódu HTML a CSS.

Preložená stránka v GTranslate

Všetko v GTranslate sa konfiguruje z centrálnej stránky nastavení.

Tu môžete nastaviť predvolený jazyk, zapnúť analýzu, vybrať rozloženie miniaplikácie a miesto, kde sa miniaplikácia zobrazí, a povoliť automatické prepínanie na jazyk prehliadača návštevníka.

Ak inovujete na GTranslate Pro , môžete tiež nastaviť štruktúru adresy URL podadresára a subdomény.

Aktualizácia tiež umožňuje vyhľadávačom indexovať preložené stránky a umožňuje vám manuálne upravovať preklady stránok.

GTranslate Pro je len 7,99 $ mesačne, ak chcete podporu pre preklad do jazyka. Pridanie podpory pre všetky jazyky vás bude stáť 17,99 USD mesačne.

Webové adresy stránok je možné preložiť, ak inovujete na podnikateľský plán za 27,99 USD, a ak si vyberiete podnikateľský plán za 37,99 USD, môžete pre preložené stránky použiť domény špecifické pre jednotlivé krajiny.

Stránka nastavení GTranslate

Ak sa vám páčia výsledky poskytované službou Google Translate a chcete, aby boli všetky preklady automatizované, GTranslate je fantastické riešenie, ktoré sa neuveriteľne ľahko používa.

Ak však chcete, aby vyhľadávače indexovali vaše preložené stránky, budete musieť vykonať inováciu.

6. Prekladač webových stránok Google

Prekladač webových stránok Google

Dobrou alternatívou k GTranslate je Google Website Translator. Tento doplnok WordPress tiež používa na preklady Google Translate, takže môžete prekladať obsah do viac ako 100 jazykov.

Na svojich stránkach môžete preložiť všetko vrátane obsahu, položiek ponuky, názvov miniaplikácií a reťazcov tém a doplnkov.

Všetky stránky vášho webu je možné preložiť pomocou jazykového widgetu, ktorý je možné pridať do dizajnu webu pomocou widgetu, krátkeho kódu alebo PHP kódu.

Existuje niekoľko rôznych usporiadaní miniaplikácie a rozloženia kariet a môžete si tiež vybrať zobrazenie vlajok krajín vedľa jazykov.

Preložená stránka v Google Website Translate

Stránka všeobecných nastavení vám umožňuje definovať predvolený jazyk vášho webu a či chcete povoliť preklad obsahu do všetkých jazykov alebo len niektorých z nich.

V oblasti rozšírených nastavení môžete pridať vlastný CSS a zvoliť skrytie miniaplikácie na prepínanie jazykov na konkrétnych stránkach, príspevkoch a kategóriách. Môžete si tiež prispôsobiť šablónu miniaplikácie a povoliť sledovanie Google Analytics.

Všeobecné nastavenia v Prekladači webových stránok Google

Vývojári nazývajú profesionálnu verziu Google Website Translator dokonalým prekladateľským doplnkom pre WordPress.

Táto verzia, ktorá sa predáva za 50 dolárov, vám umožňuje zmeniť jazyky zobrazované používateľom mobilných zariadení a tabletov. Umožňuje tiež vyhľadávacím nástrojom indexovať preklady a poskytuje vám väčšiu kontrolu nad rozložením jazykového widgetu.

Responzívne nastavenia v Prekladači webových stránok Google

Medzi GTranslate a Google Website Translator je možné veľa porovnať, pretože oba umožňujú strojové preklady na vašom webe pomocou Google Translate.

Odporúčam vyskúšať oboje, aby ste videli, čo preferujete.

záverečné myšlienky

Dúfam, že sa vám páčil tento pohľad na najlepšie prekladateľské doplnky WordPress na trhu.

Ako vždy odporúčam vyskúšať viacero riešení, aby ste lepšie pochopili, čo je k dispozícii a ktorý doplnok alebo služba najlepšie vyhovuje vašim potrebám, pretože jedna veľkosť nevyhovuje všetkým.

Ak prevádzkujete firemnú webovú stránku alebo internetový obchod, možno si budete chcieť najať profesionálnu prekladateľskú službu na manuálny preklad kľúčových stránok pre konkrétne regióny.

Blogy a iné webové stránky, ktoré zverejňujú veľké množstvo obsahu, môžu zvážiť prihlásenie sa na odber služby strojového prekladu, aby bol preložený každý nový príspevok alebo stránka.

Tí z vás, ktorí nechcú míňať veľa peňazí na preklad, možno budú chcieť zvážiť manuálny preklad obsahu pomocou bezplatných prekladateľských služieb, ako je Google Translate. Môže to byť časovo náročné, ale dáva vám to plnú kontrolu nad tým, čo sa publikuje, a náklady na preklad sú nízke.

Máte nejaké otázky týkajúce sa najlepších doplnkov na preklad WordPress? Opýtajte sa nás v komentároch!