6 najlepších doplnkov receptov WordPress 2022

Akékoľvek webové stránky WordPress môžu publikovať recepty, ale pomocou špeciálne navrhnutého doplnku receptov môžete zabezpečiť, aby boli vaše recepty dobre naformátované, ľahko čitateľné a vytlačené. Nainštalovaním jedného z najlepších doplnkov receptov WordPress v tejto kolekcii môžete na svoj web pridať mnoho užitočných funkcií na publikovanie tohto typu obsahu.

Niektoré z dôvodov, prečo si nainštalovať doplnok receptov, zahŕňajú získanie prístupu k šablónam, ktoré boli vytvorené špeciálne na uverejňovanie receptov, vyhľadávací nástroj, ktorý umožňuje návštevníkom vyhľadávať iba obsah vášho receptu, plus systémy na organizovanie a filtrovanie vašich receptov tak, aby ich vaše publikum mohlo nájsť to, čo hľadajú.

Mnohé z najlepších doplnkov receptov WordPress majú tiež schopnosť zabezpečiť, aby bol obsah vášho receptu optimalizovaný pre vyhľadávacie nástroje. Nielenže to zvyšuje šance na nájdenie vašej webovej stránky a obsahu, ale tiež informuje vyhľadávacie nástroje, ako je Google, že vaša webová stránka obsahuje recepty, a nie len blogové príspevky a stránky. To by malo pomôcť, aby sa váš obsah zobrazil, keď ľudia hľadajú konkrétne recepty.

Medzi ďalšie užitočné funkcie, ktoré možno budete chcieť v týchto doplnkoch zvážiť, patrí možnosť zobrazovať nutričné ​​informácie, pridávať časy varenia a nahrávať videá do vašich receptov. Ak chcete nájsť to, čo sa najlepšie hodí pre váš web, nezabudnite si pozrieť ukážky doplnkov, aby ste videli, ako môžu vaše recepty vyzerať po zverejnení.

1. Chutné recepty

Doplnok WordPress Chutné recepty

Chutné recepty majú veľa funkcií, ktoré vám pomôžu inovovať funkciu uverejňovania receptov na vašej webovej stránke WordPress.

Ak sa rozhodnete nainštalovať tento prémiový doplnok, budete môcť importovať svoje recepty z rôznych platforiem vrátane Ziplist, Meal Planner Pro a Cookbook, ako aj z mnohých ďalších bezplatných doplnkov receptov WordPress. Takže, ak ste už používali iný doplnok receptov WordPress, inovácia na Chutné recepty neznamená začať od nuly. V rámci procesu migrácie si môžete vybrať, či chcete svoje recepty konvertovať jeden po druhom, aby ste videli, ako budú vyzerať, alebo ich môžete urobiť všetky naraz, v závislosti od vašich preferencií.

Okrem možnosti bezproblémového prechodu na tento doplnok receptov si môžete začať užívať aj nové funkcie vrátane možnosti vybrať si z rôznych štýlov zobrazenia karty receptov a vkladať reklamy priamo do obsahu receptov, vďaka čomu môžete speňažiť svoju webovú stránku. Na rozdiel od niektorých bezplatných doplnkov receptov WordPress vám platba za túto prémiovú možnosť poskytuje prístup k pohotovému tímu technickej podpory, ktorý vás môže podporiť pri používaní chutných receptov.

Medzi ďalšie dôvody na zváženie tohto doplnku patrí podpora vyhľadávacieho nástroja, integrácia Pinterestu na pomoc s marketingom sociálnych médií a ľahko použiteľné rozhranie na pridávanie receptov na váš web. Vďaka funkcii stylingu Tasty Recipes môžete pri navrhovaní svojich receptov zaujať praktickejší prístup. Používatelia môžu svoje recepty hodnotiť aj hviezdičkami, vďaka čomu sa váš najlepší obsah dostane na vrchol.

Hoci neexistuje žiadna bezplatná verzia Chutných receptov, je k dispozícii 15-dňová záruka vrátenia peňazí, takže môžete tento doplnok vyskúšať bez rizika.

2. Bloky kariet receptov

Bloky kariet receptov

Recipe Card Blocks je doplnok receptov WordPress, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby fungoval v rámci nového editora blokov WordPress (tiež známeho ako Gutenberg).

Zatiaľ čo väčšina ostatných doplnkov receptov ponúka samostatné rozhrania alebo nástroje na tvorbu krátkych kódov, Recipe Card Blocks vám poskytuje intuitívny systém, ktorý sedí v natívnom editore WordPress ako svoj vlastný blok.

Z tohto bloku môžete zahrnúť:

  • obrázky vášho jedla
  • Video
  • zoznamy zložiek
  • Pokyny krok za krokom (vrátane obrázkov)
  • Základné detaily, ako sú porcie, čas varenia, čas prípravy a kalórie
  • Kategórie ako typ jedla (napríklad raňajky, večera), kuchyňa a obtiažnosť

Recipe Card Blocks automaticky pridáva značenie JSON-LD schémy/štruktúrovaných dát odporúčané spoločnosťou Google do celého vášho obsahu, čo vám pomôže získať tieto presvedčivé úryvky receptov vo výsledkoch vyhľadávania Google. Recipe Card Blocks dokonca obsahuje nástroj na testovanie štruktúrovaných údajov priamo na bočnom paneli editora WordPress, aby ste sa uistili, že ste pridali všetky informácie.

A na prednej strane vašej stránky vyzerá karta s receptom, s ktorou budú vaši návštevníci pracovať, hneď po vybalení skvele. Ak chcete, môžete si vybrať z rôznych štýlov kariet receptov a šablón ( viac k dispozícii v prémiovej verzii ).

Hlavný doplnok Recipe Card Blocks je k dispozícii zadarmo na WordPress.org, ale môžete si zakúpiť aj verziu Pro za 59 dolárov. Dodáva:

  • Viac farebných kombinácií a štýlov kariet receptov
  • Hodnotenie recenzie hviezdičkami ( vrátane štruktúrovaných údajov na získanie bohatého úryvku recenzie )
  • Výživový informačný nástroj
  • Rozšírené nastavenia Pinterestu

3.WP Recipe Maker

WP Recipe Maker je populárna freemium možnosť zverejňovania krásne prezentovaných receptov na vašom webe WordPress.

Doplnok WP Recipe Maker, ktorý v súčasnosti používa viac ako 40 000 webových stránok, zjednodušuje proces pridávania receptov na váš web alebo blog WordPress. Okrem toho, že WP Recipe Maker je pre takýto doplnok široko používaný, má od svojich používateľov pozitívne hodnotenie. Keďže bol doplnok vytvorený s ohľadom na SEO, obsah vášho receptu bude optimalizovaný tak, aby sa zvýšila šanca, že ho nájdu používatelia vyhľadávacích nástrojov, ako je Google. Teraz pomocou tohto pluginu sa váš obsah zobrazí vo vyhľadávači receptov Google, ako aj v normálnom režime vyhľadávania.

Okrem dizajnu tohto doplnku, ktorý je vhodný pre SEO, môžete tiež použiť integráciu sociálnych médií, aby ste pomohli viacerým ľuďom nájsť vašu webovú stránku a obsah. Povolením voliteľného tlačidla zdieľania na Pintereste môžete svojmu publiku uľahčiť propagáciu vašich receptov na tejto populárnej vizuálnej sociálnej sieti. Návštevníci môžu tiež zanechať hodnotenia vašich receptov, čo môže pomôcť vášmu obsahu vyniknúť. Ďalšou užitočnou funkciou WP Recipe Maker je tlačidlo tlače, ktoré zaisťuje, že vaše recepty budú vyzerať skvele, keď ich vytlačia vaši návštevníci. Pridávanie obrázkov a videí na vaše stránky receptov je tiež hračkou s týmto bezplatným doplnkom WordPress. Okrem všetkých ostatných funkcií bezplatnej verzie WP Recipe Maker,

Vďaka pravidelným aktualizáciám pluginov teraz WP Recipe Maker funguje s klasickým editorom WordPress aj s novým editorom Gutenberg. To znamená, že vaše webové recepty a systém zverejňovania receptov zostanú v dohľadnej budúcnosti prístupné a plne funkčné.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto doplnku, môžete si pozrieť video tutoriál na stránke WP Recipe Maker.

4. Recepty na zips

Zip Recipes je ďalší bezplatný doplnok na publikovanie a organizovanie receptov na vašom webe WordPress.

Rovnako ako niektoré ďalšie obľúbené doplnky receptov pre WordPress, aj Zip Recipes boli vytvorené tak, aby fungovali so zobrazením vyhľadávania Google, aby sa váš obsah zobrazil v tomto vyhľadávacom nástroji. Nielenže budú vaše recepty s týmto pluginom optimalizované pre vyhľadávače, ale budú aj skvele vyzerať, keď ich zverejníte na vašom webe. Každý recept obsahuje podrobnosti o podávaní, popis, zoznam ingrediencií a fotografie, ktoré pomôžu ilustrovať jeho obsah. Doplnok tiež pridáva ku každému receptu praktické tlačidlo tlače, ktoré vašim návštevníkom umožňuje rýchlo vytlačiť dobre naformátovanú a ľahko čitateľnú kópiu.

Pridávanie receptov na váš web alebo blog WordPress je tiež jednoduché. Vďaka používateľskému rozhraniu sú vaše recepty dobre organizované a oddelené od zvyšku obsahu na vašej stránke. Recepty sa však pridávajú pomocou predvoleného editora WordPress spolu s niekoľkými dodatočnými poľami, čo vám ušetrí, že sa nebudete musieť učiť nový systém zadávania obsahu receptov.

Hoci existuje prémiová verzia tohto pluginu, bezplatnej verzii Zip Recipes určite nechýbajú funkcie. Medzi ďalšie dôvody, prečo si vybrať tento doplnok, patrí možnosť speňažiť svoje recepty pomocou nástroja pridružených odkazov, plná podpora Google AMP pre používateľov smartfónov a tabletov a nástroj na automatické dopĺňanie receptov. Názvy receptov, ktoré vám pomôžu nájsť najobľúbenejšie a najhľadanejšie verzie názvu vášho receptu. Vďaka videonávodu na stránke pluginu sa môžete sami presvedčiť, aké jednoduché je používanie tohto pluginu za pár minút.

Okrem užitočných funkcií má Zip Recipes pozitívnu spätnú väzbu od používateľov, ktorí si nainštalovali tento doplnok na svoju webovú stránku WordPress.

5. Varené

Varené je ďalšia bezplatná možnosť s množstvom funkcií na zlepšenie možností webových stránok WordPress, pokiaľ ide o uverejňovanie receptov.

Vďaka efektívnemu rozhraniu, ktoré uľahčuje zadávanie podrobností o vašom recepte, v kombinácii s elegantnou šablónou na prezentáciu týchto receptov, keď sú zverejnené na vašej webovej stránke, je Cooked doplnok, ktorý by ste určite mali zvážiť. Vďaka rozhraniu drag and drop získate dobrú kontrolu nad tým, ako sú vaše recepty prezentované.

Keďže sú však vopred navrhnuté šablóny dobre navrhnuté, nie je potrebné pri navrhovaní receptov pristupovať zručne, pokiaľ to naozaj nechcete. Okrem individuálnej šablóny receptov je k dispozícii aj mriežkové rozloženie, ktoré sa používa na zobrazenie zoznamu receptov na vašej webovej lokalite vrátane odporúčaného obrázka, názvu a popisu každého receptu. Z tohto dôvodu máte možnosť pridať na svoj web stránku archívu, ktorá zobrazuje všetky recepty na jednom ľahko dostupnom mieste.

Bezplatný doplnok Cooked má tiež vyhľadávací nástroj, ktorý dáva vašim návštevníkom možnosť prehľadávať celý obsah receptu a nájsť určité jedlá alebo použitie konkrétnych ingrediencií. Rovnako ako najlepšie doplnky receptov WordPress, aj Cooked formátuje zadané recepty tak, aby ich vyhľadávací nástroj receptov Google rozpoznal. Obsah je tiež vhodný pre mobilné zariadenia, takže vaši návštevníci majú prístup k vašim receptom bez ohľadu na to, aké zariadenie používajú. Niektoré z ďalších pozoruhodných funkcií doplnku Cooked zahŕňajú možnosť pridávať do vašich receptov nutričné ​​informácie, možnosť nastavenia úrovne obtiažnosti pre recept a značky autora pre recepty, ktoré umožňujú návštevníkom filtrovať recepty podľa toho, kto ich odovzdal. .

Jedným z vrcholov Cooked je šablóna receptu, ktorú môžete vidieť v akcii na demo stránke doplnku.

6. Generátor celkového receptu

Doplnok Total Recipe Generator Plugin

Total Recipe Generator je doplnok na vytváranie receptov pre doplnok na tvorbu stránok Elementor.

Ak používate výkonný a populárny doplnok na tvorbu stránok Elementor alebo to plánujete, potom Total Recipe Generator je doplnok, ktorý by vás mohol zaujímať. Hlavným dôvodom použitia tohto nástroja je, že uľahčuje publikovanie dobre naformátovaných a atraktívnych receptov na vašej webovej stránke WordPress, a to všetko prostredníctvom intuitívneho rozhrania Elementor.

Po aktivácii Elementor a Total Recipe Generator na vašej stránke môžete publikovať obsah receptu v niekoľkých rôznych formátoch. Okrem štandardného receptu s rozložením textu a obrázkov je tiež jednoduché uverejňovať stránky s receptami, ktoré obsahujú videá, recenzie a hodnotenia a nutričné ​​informácie. Ak chcete vo svojich receptoch zverejňovať nutričné ​​údaje, tento doplnok vám ponúka dva hlavné spôsoby, ako to urobiť. Jeden používa známy štýl, ktorý často vidíme na obaloch potravín, zatiaľ čo druhý prístup je farebnejší a honosnejší.

Avšak možno najlepším dôvodom na použitie Total Recipe Generator je skutočnosť, že môžete jednoducho upraviť ktorýkoľvek z receptov, ktoré vytvoríte prostredníctvom rozhrania na tvorbu stránok Elementor. Vďaka tomu získate pri vytváraní obsahu receptov plnú kontrolu nad tým, ako vyzerajú, s možnosťou pridať na svoje stránky ktorýkoľvek z mnohých prvkov stránky, ktoré sú súčasťou Elementoru. Môže to zahŕňať galérie obrázkov, posúvače, tlačidlá, tabuľky a mnoho ďalšieho.

Typy receptov, ktoré tento doplnok dokáže vytvoriť, si môžete pozrieť v ukážkach na webovej stránke Total Recipe Generator. Aby ste však mali predstavu o tom, čo ešte tento nástroj dokáže, medzi ďalšie funkcie patrí plná podpora pinov na Pintereste, ktoré pomáhajú zdieľať váš obsah, podpora vyhľadávacieho nástroja na zabezpečenie zobrazenia kľúčových detailov vášho receptu vo výsledkoch na stránkach ako Google a otvorte značky grafov, ktoré pomôžu vášmu obsahu vyniknúť pri zdieľaní na sociálnych sieťach.

Total Recipe Generator by mal osloviť každého, kto chce mať plnú kontrolu nad tým, ako sa zobrazuje ich obsah.