16 Vintage & Retro WordPress Témy pre Hipsters 2022

Hľadáte najlepšiu vintage a retro tému WordPress, ktorá by vynikla v tomto modernom svete? Tu nájdete tie najlepšie hipsterské témy pre malé podniky, reštaurácie, holičstvá, blogy, osobné webové stránky a ďalšie.

Ľudia milujú pocit nostalgie zakaždým, keď idú po uličke spomienok. A to je jeden z dôvodov vzostupu trendu #ThrowbackThursday na sociálnych sieťach, ktorý sa neskôr rozšíril na #FlashbackFriday. Vo webdizajne mnohí vývojári radi začleňujú do svojich webových stránok starý dizajn. V súčasnosti prevládajú vintage a retro inšpirované témy WordPress. Začlenenie retro dizajnov z 50. a 60. rokov rozhodne nie je staromódne. Zahrnutie prvkov starej školy na váš web v skutočnosti dodáva dizajnu vášho webu pocit nadčasovosti.

Jedným z pozoruhodných prvkov v retro alebo vintage téme WordPress je veľká a prominentná klasická typografia. Opotrebované ilustrácie v štýle 50. a 60. rokov a krásne odznaky, stuhy a tvary štítov vytvárajú klasický a elegantný dizajn. So všetkými týmito nádhernými prvkami si vaša webová stránka určite získa pozornosť, ktorú si zaslúži.

S Retro/Vintage WordPress Themes môžete vytvoriť úžasnú webovú stránku v krátkom čase. Tento typ témy je vhodný na vytvorenie silného online portfólia, vstupnej stránky a firemných stránok. Fotografi a iní výtvarní umelci uprednostňujú použitie retro alebo vintage motívov kvôli ich jemnému a elegantnému dizajnu. Ak plánujete spustiť projekt, ktorý vyžaduje retro a vintage štýly, zvážte témy, ktoré som zahrnul do tejto kolekcie najlepších retro a vintage tém WordPress.

Najlepšie Vintage & Retro WordPress Témy 2021

VintClub

téma wordpress v štýle retro vintage vintclub

VintClub je špeciálna téma WordPress pre bary a whisky bary. Vďaka svojmu vintage a/alebo retro vzhľadu si môžete vytvoriť webový priestor s osobitým štýlom, ktorý presne zapadne do vašej firmy. K dispozícii máte tri jedinečné a super kreatívne ukážky; jeden pre retro piváreň, jeden pre vintage produkt a tretí pre oldschoolovú reštauráciu. Každá zo vzoriek môže byť prispôsobená a upravená podľa vašich potrieb. Existuje tiež mnoho ďalších vopred navrhnutých vnútorných stránok pre vaše pohodlie.

Dizajn VintClub je citlivý, pripravený na mobilné zariadenia a sietnicu, kompatibilný s rôznymi prehliadačmi a spárovaný s krabicovými a širokými štýlmi. Jednoducho si kliknutím myšou nainštalujte požadované demo a začnite experimentovať s rôznymi možnosťami pomocou nástroja na vytváranie stránok drag and drop od WPBakery.

abby

abby vintage retro štýl wordpress tému

Abby je solídna a viacúčelová téma WordPress, ktorá vám umožňuje prehliadať web lusknutím prsta. Táto retro-inšpirovaná téma WordPress prichádza s viac ako dvadsiatimi indexovými stránkami. Môžete ich vytvoriť všetky a potom aj niektoré, od firemných a jednostránkových webových stránok až po elektronický obchod, blogy a online portfóliá. Už hotový webový dizajn každej ukážky je veľkolepým majstrovským dielom, no môžete ho ešte vylepšiť svojím štýlom.

Demo import jedným kliknutím, živé prispôsobenie, metóda drag and drop, prémiové doplnky a pripravený obchod WooCommerce, to sú len niektoré z vlastností, ku ktorým získate prístup s Abby. Nie je potrebné skúmať žiadnu inú starú tému WordPress, Abby je vzhľad stránky s viacerými konceptmi a funkciami, ktorý vás prenesie do online priestoru.

VintWood

téma wordpress v štýle retro vintage vintwood

Neexistuje správny alebo nesprávny spôsob použitia VintWood, vintage a retro WordPress témy. Môžete si vytvoriť atraktívny študijný web alebo originálnu stránku na párty. Ak však máte na mysli niečo iné, urobte to pomocou VintWood! Téma je citlivá, flexibilná a prispôsobivá na prácu s viacerými podnikmi a projektmi. Zapojte svoju fantáziu a nechajte VintWood, aby sa postaral o zvyšok.

VintWood prichádza s dvoma ukážkami a viac ako dvadsiatimi internými stránkami, ktoré sú kombinované s výkonnými možnosťami tém. Zmeňte farby, vyberte si zo širokých alebo orámovaných rozložení, vytvorte silný prvý dojem pomocou Revolution Slider a vytvorte rovnaký bočný panel, o ktorom viete, že bude najlepším prínosom pre vaše publikum. VintWood je tiež priateľský pre vyhľadávače a obsahuje videonávody pre ešte plynulejšie vytváranie webových stránok.

Monako

Najlepšie staré témy WordPress

Monako je stará téma, ktorú vývojári starostlivo vytvorili s maximálnou starostlivosťou a zmyslom pre detail. Zahŕňa bohatú sadu nástrojov, funkcií, doplnkov a zdrojov, ktoré uľahčujú vytváranie webových stránok a navrhovanie a zostavovanie stránok.

Monako je plnohodnotná vintage alebo retro téma, od vstavaného drag-and-drop tvorcu stránok WPBakery až po vyleštený prémiový doplnok Revolution Slider, ako aj natívnu integráciu WooCommerce.

divoká kniha

retro šablóna blogu wordpress wildbook

Divoká kniha je dobre vyvinutá téma, ktorá bola vytvorená s ohľadom na potreby a požiadavky kreatívnych ľudí a webových stránok. Na tento účel obsahuje Wild Book množstvo sofistikovaných, no intuitívnych možností prispôsobenia, ktoré vám umožnia prevziať plnú kontrolu nad celým vzhľadom a dojmom vašej webovej stránky v priebehu niekoľkých minút.

Wild Book je ideálny pre dizajnérov, webových vývojárov, kreatívnych profesionálov, amatérskych alebo profesionálnych fotografov, kvetinárov a mnohých ďalších, ktorí hľadajú štýlový, vintage spôsob, ako sa prezentovať svetu. Pre všetky druhy účelov sú k dispozícii preddefinované jednostránkové šablóny. Vďaka vstavanej optimalizácii pre vyhľadávače od Wild Book bude dostať sa na vrchol rebríčka hračkou. Otvorte divokú knihu ešte dnes!

Ronneby

Ročníková téma WordPress Business Ronneby

Posuňte to na vyššiu úroveň s Ronnebym! Ronneby je založený na výkonnom nástroji WPBakery Page Builder s čistým a prepracovaným kódom, ktorý je vysoko čitateľný pre ľudí a ľahko sa vyvíja. Zahŕňa viac ako 20 profesionálne vopred vytvorených ukážkových rozložení, z ktorých si môžete vybrať a hrať sa s nimi, čo umožňuje, aby boli vaše webové stránky Ronneby skutočne jedinečné, no stále mali ten výrazne elegantný dojem, ktorý preniká celým Ronneby.

vychoval som

Moose - Retro téma WordPress na celú obrazovku

Moose je ideálna téma pre všetky druhy kreatívnych historických webových stránok a ľudí, ktorí hľadajú vizuálnu prezentáciu svojich webových stránok s mierne nostalgickým, ale úplne inovatívnym dojmom. Vďaka viacerým MegaMenus a krásnym animáciám plávajúcich ikon je Moose dokonalým zážitkom z prehliadania, ktorý si zamilujú diváci všetkých demografických skupín.

pohraničná oblasť

Téma portfólia Borderland Vintage Photography

Borderland je odvážny pohľad na dizajn tém WordPress s jednoduchým používateľským rozhraním správcu, ktoré nevyžaduje žiadne znalosti kódovania. Vďaka výkonnému panelu správcu je celá téma plne prispôsobiteľná. Táto téma má plynulé prechody poháňané technológiou AJAX pre lepšie UX.

Borderland prichádza s WPBakery Page Builder, ktorý uľahčuje vytváranie rozložení, vlastné MegaMenus, ktoré možno plne prispôsobiť vašim potrebám, a prémiový doplnok LayerSlider pre vrstvené posúvače. Vystúpte z davu s Borderlandom a zanechajte nezmazateľnú stopu svojim návštevníkom!

OM

om čistá vintage téma blogu

OM je úžasná téma WordPress, ktorá dodá vašej webovej stránke jedinečný retro vzhľad. Táto šablóna webu umožňuje vášmu obsahu alebo fotografiám komunikovať a ovplyvňovať vaše publikum vďaka dobre navrhnutému dizajnu.

Táto téma tiež vyzerá ostro a jasne aj na obrazovkách sietnice alebo HiDPI. Môžete si vybrať z 3 rozložení mriežky príspevkov pre svoju domovskú stránku, blog, archívy a stránky s výsledkami vyhľadávania. OM má voliteľný bočný panel pre príspevky a stránky; pre svoje príspevky a stránky si môžete vybrať ľavý/pravý alebo žiadny bočný panel. Táto téma je tiež plná miniaplikácií, ktoré vám pomôžu prispôsobiť rozloženie domovskej stránky bez veľkého úsilia. Obsahuje tiež Live Customizer, ktorý vám umožňuje prispôsobiť prvky tém, ako je rozloženie, obrázok na pozadí, písmo, farba, typografia (s integráciou Typekit), bočné panely, rozloženia mriežky príspevkov a mnoho ďalších. Obsahuje tiež vrstvené súbory PSD pre jednoduché prispôsobenie témy.

Táto téma podporuje populárne doplnky WordPress ako Jetpack, Contact Form 7, Gravity Forms, StagTools, Stag Custom Sidebars a WPML. Táto téma sa ľahko používa a spravuje, pretože je pripravená na detskú tému, má rozsiahlu dokumentáciu a poskytuje časté aktualizácie tém, aby bola zaistená optimálna kompatibilita s priemyselnými technológiami. Ponúkajú tiež vynikajúcu podporu všetkým svojim overeným zákazníkom.

Craftis

retro vintage craftis tému wordpress

Ak chcete predávať vintage produkty alebo vytvárať produkty inšpirované vintage, môžete ich posilniť pomocou Craftis. Je to skvelá téma WordPress pre všetkých kreatívcov, ktorí vytvárajú a vylepšujú veci. Craftis prichádza s mnohými skvelými ukážkami, z ktorých všetky sú veľmi čisté a minimalistické. Všetky vaše položky umiestnia pred potenciálneho kupujúceho.

Craftis sa ľahko upravuje a mení podľa vašich potrieb a predpisov. Obsahuje Elementor a Slider Revolution, takže vytváranie magických vecí bude hračka. Môžete si tiež založiť blog, preložiť tému, ponúknuť kódy kupónov a podobne.

Veľké písmená

vintage retro wordpress motív veľkých písmen

Pre všetkých blogerov, ktorí hľadajú niečo retro a inšpirované vintage, prichádza do hry hlavné mesto. V skutočnosti, aj keď chcete písať o týchto témach, všetky čiapky sú perfektnou voľbou. Rôzne vzorky vám pomôžu rozbehnúť váš projekt a okamžite dosiahnuť zmenu.

Caps prináša na stôl kopu užitočných špecialít, ktoré vám pomôžu vyniknúť. Ďalšími skvelými kúskami Caps sú prepínanie medzi tmavými a svetlými, plne prispôsobiteľné fonty a farby, rôzne štýly príspevkov a podpora AMP. Môžete si dokonca vytvoriť pozadie videa, využiť automatické načítanie príspevkov a ponúknuť pohodlnú funkciu živého vyhľadávania.

Vidieť

téma wordpress v retro štýle vintage fey

Fey je téma elektronického obchodu s veľmi jedinečným, originálnym a vintage/retro vzhľadom. Ak hľadáte niečo iné, radšej Fey nevynechajte. Všetko je pripravené a môžete začať predávať produkty online ako profesionál. Fey dokonca prichádza s množstvom hotových ukážok, ktoré vám pomôžu začať pracovať čo najskôr. Spolu so všetkým vzorovým materiálom je Fey dodávaný aj s nástrojom na tvorbu stránok WPBakery. Teraz môžete navrhnúť a vylepšiť vzhľad Fey pomocou procesu drag and drop.

So všetkými funkciami potrebujete Fey iba na správu a udržiavanie úspešného internetového obchodu. Dostanete sledovanie objednávok, rozbaľovací košík, zoznam želaní, rôzne zoznamy obchodov, veľa krátkych kódov, miniaplikácie, no, dostanete podstatu. S množstvom užitočných materiálov sľubuje Fey rýchly obrat na skvelej stránke elektronického obchodu.

striebro

Argenta - téma WordPress pre kaderníctvo

Argenta prichádza s vopred pripravenými ukážkami, ktoré je možné prispôsobiť kontextom na rozdiel od iných. Medzi všetkými ukážkami, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť, nájdete niekoľko prispôsobiteľných vintage vzhľadu. Jeden z nich sa však špecializuje na vytváranie vintage vyzerajúcich podnikov. Argenta používa rozloženie murovanej mriežky a umožňuje obrázkom nahradiť pozadie. Nahrávanie a zobrazovanie obrázkov sa väčšinou vykonáva pomocou doplnku WPBakery Page Builder. Aj keď vopred navrhnuté rozloženia a jeho 4 stĺpce na zverejnenie tiež ponúkajú veľa možností na pohyb.

Argenta používa vyskakovacie okná na prezentovanie informácií pútavým komunikačným spôsobom. Aby zákazníci nakupovali online, máte k dispozícii doplnky ako AJAX, eCommerce a WooCommerce. Argenta má integrovaný automatický prekladač (Po.Mo). Nájdete tu okrem obchodu aj blogový príspevok a stránku výstavného projektu. Tlačidlá zdieľania na sociálnych sieťach nájdete v hlavičkách a pätách. Argenta používa Slide Revolution, aby boli Pages kompatibilné so všetkými zariadeniami. So všetkými týmito funkciami môžete rýchlo zapôsobiť na svojich zákazníkov. Urobte to najlepšie rozhodnutie s Argentou!

Nekonformný

hipsterská téma elektronického obchodu

Hipster je téma WordPress v retro štýle, ktorá poskytuje štýlovú, ale skvelú stránku portfólia. Zahŕňa multifunkčné stránky, ktoré umožňujú návštevníkom stránky zapájať sa a interagovať s obsahom. Hipster je tiež kompatibilný s doplnkom WooCommerce, ktorý vám pomôže vytvoriť online obchod bez námahy. Urobte dojem na návštevníkov svojich stránok pomocou WOW a Revolution Slider, ktorý ponúka úžasné prechodové a animačné efekty pre váš web.

vintage retro

retro vintage wordpress tému

Vintage Retrolie je, odtiaľ názov, vintage retro WordPress téma s viacúčelovým prístupom. To znamená, že viete, že tento nástroj môžete použiť na rôzne účely. Vintage Retrolie prichádza s masívnou kolekciou dvadsiatich a počítajúcou sa s hotovými domácimi dizajnmi. Teraz môžete rýchlo vytvoriť obchodnú, firemnú, blogovú, e-commerce, portfólio alebo osobnú webovú stránku. Okrem toho vás nadchne vedomie, že nie sú potrebné žiadne znalosti kódovania. Vintage Retrolie je ideálny pre začiatočníkov aj expertov.

Hlavnými funkciami Vintage Retrolie sú vlastné krátke kódy, Revolution Slider, optimalizácia pre sietnicu a mobil, súlad s GDPR a podpora WooCommerce. Vintage Retrolie má navyše veľa rozložení blogov a portfólia, podporuje všetky typy obsahu a dokonca zaručuje rôzne rozloženia hlavičiek. Stručne povedané, Vintage Retrolie je súbor pozoruhodných funkcií a dizajnov, ktoré vám pomôžu rýchlo začať s vaším projektom.