15 najlepších tém a šablón WordPress Elementor 

Hľadáte nejaké témy a šablóny Elementor, ktoré vám pomôžu vytvoriť skvelú stránku WordPress pomocou nástroja na tvorbu stránok Elementor?

V tomto príspevku sa podelím o dva zdroje, ktoré vám môžu výrazne uľahčiť život s Elementorom:

 • Témy Elementor – Toto sú bežné témy WordPress, ktoré obzvlášť dobre fungujú s Elementorom ( v sekunde vysvetlím, čo robí dobrú tému Elementor dobrou )
 • Šablóny Elementor – Toto sú šablóny, ktoré môžete importovať cez Elementor a vytvoriť tak rozloženie pre jednu stránku . Stále budete potrebovať tému, ale tieto šablóny vám môžu ušetriť čas pri navrhovaní stránky od začiatku.

Ak máte záujem o jedno alebo druhé, môžete kliknúť na vyššie a prejsť priamo do danej sekcie. V opačnom prípade sa poďme ponoriť hlbšie do tém Elementor, počnúc tým, čo je pre Elementor dobrou témou…

10 najlepších tém pre Elementor Page Builder

Čo teda robí dobrú tému Elementor?

Elementor môžete použiť s akoukoľvek témou, tak prečo sa oplatí hľadať konkrétnu tému pre Elementor?

Myslím si, že existujú tri časti funkcií, ktoré tieto témy odvádzajú skvele, čo nie vždy robí vaša priemerná téma WordPress:

 • Jemné globálne ovládanie štýlu – hovorím o veciach, ako sú farby, fonty atď. Aj keď môžete tieto štýly ovládať pomocou Elementor, je pohodlnejšie a časovo úspornejšie ovládať tieto možnosti štýlu z vašej témy. To tiež uľahčuje zmenu vecí v budúcnosti.
 • Ovládacie prvky na úrovni stránky – Veci ako skrytie názvu príspevku, zakázanie hlavičky, päty alebo bočného panela, zmena šírky rozloženia atď. Tieto ovládacie prvky sú veľmi užitočné, keď si chcete pomocou Elementoru vytvoriť prispôsobenejšie vyzerajúcu stránku a umožňujú vám meniť veci pre jednotlivé časti obsahu.
 • Skvelý výkon – Aj keď používate Elementor na vytvorenie celej svojej stránky (napríklad na vytvorenie témy v Elementor Pro), vaša téma stále zohráva úlohu v tom, ako rýchlo sa vaša stránka načítava. Z tohto dôvodu chcete tému postavenú na rýchlosť.

Tieto tri prvky vám poskytujú väčšiu kontrolu nad rozložením prvkov Elementor a pomáhajú zaistiť, aby vaša stránka dobre fungovala pre vašich návštevníkov.

Dúfam, že som vás presvedčil… teraz sa poďme ponoriť do najlepších tém pre Elementor, počnúc…

1. Astra

astra

Astra je jednou z najobľúbenejších tém, ktoré nájdete medzi ľuďmi, ktorí sa živia stavaním lokalít pomocou Elementor.

Je tak úzko integrovaná s Elementorom, že tím Astra má dokonca celú vstupnú stránku vysvetľujúcu, prečo je Astra skvelou témou Elementor.

V prvom rade vám Astra poskytuje podrobné ovládacie prvky rozloženia pre každý príspevok, stránku alebo vlastný typ príspevku na vašom webe. Pre každý obsah si môžete vybrať:

 • Použiť globálne predvolené nastavenia
 • Zmeňte šírku svojho obsahu
 • Zakázať bočné panely (alebo dokonca pridať ďalší bočný panel!)
 • Vypnite názov, hlavičku a/alebo pätu príspevku

Astra má tiež podrobné štýly WordPress Customizer, ktoré vám umožňujú globálne ovládať, ako sú vaše rozloženia Elementor štylizované. Môžete dokonca pridať globálne štýly pre tlačidlá, ktoré sa zobrazujú na vašich rozložení Elementor, čo je celkom pohodlné.

A Astra zaškrtáva aj tretie políčko…

S veľkosťou menšou ako 50 kB a bez jQuery je Astra dobre optimalizovaná na výkon.

Medzi ďalšie úžasné vlastnosti patrí:

 • Stránky Astra Starter – Tento bezplatný doplnok vám umožňuje importovať vopred vytvorené ukážkové stránky pomocou Elementor.
 • Špeciálne integrácie doplnkov – Astra má špecializované integrácie pre doplnky ako WooCommerce, LifterLMS a LearnDash.
 • Skvelý responzívny dizajn – Získate špeciálne citlivé ovládacie prvky, ako napríklad možnosť vyhradenej mobilnej hlavičky.

Cena: Zadarmo na WordPress.org, ale odporúčam plán Astra Pro za 59 USD, pretože obsahuje podrobnejšie funkcie a ovládacie prvky štýlu.

2. GeneratePress

GeneratePress

GeneratePress je ďalšou veľmi populárnou témou pre Elementor, najmä medzi ľuďmi, ktorí si stavajú stránky Elementor na živobytie.

Je to tiež najrýchlejšie sa načítavajúca téma WordPress, akú som kedy testoval – jej zmena skrátila časy načítania stránky môjho osobného portfólia o viac ako 40 %.

Prečo je to také rýchle? No, má menej ako 30 kB, nemá žiadne závislosti (vrátane jQuery) a celkovo má neuveriteľne čistý kód.

GeneratePress je však viac než len rýchle načítanie stránky. Rovnako ako Astra získate aj podrobné ovládacie prvky na úrovni stránky, ktoré vám umožňujú:

 • Zmeňte rozloženie bočného panela alebo päty
 • Zakázať hlavičku, navigáciu, odporúčaný obrázok, názov alebo pätu
 • Zmena šírky kontajnera (napr. celá šírka vs. rámček)

A získate tiež jemné globálne ovládacie prvky štýlu pre farby a typografiu, aj keď si myslím, že ovládacie prvky štýlu Astra idú trochu hlbšie.

Okrem toho GeneratePress nedávno spustil aj funkciu knižnice stránok, ktorá vám umožňuje importovať vopred vytvorené ukážkové stránky pomocou Elementor.

Cena: Zdarma na WordPress.org, ale odporúčam možnosť 39,95 $ GP Premium, pretože má viac ovládacích prvkov a funkcií štýlu.

3.Airi

Airi je ľahká téma WordPress vytvorená špeciálne na spárovanie s Elementorom.

Všetkých viac ako 10 vopred vytvorených demo stránok, ktoré získate s Airi, je vytvorených pomocou Elementor, čo znamená, že budete môcť použiť Elementor na úpravu a prispôsobenie celého demo obsahu podľa vašich predstáv.

S bezplatnou verziou si môžete vybrať z 3 rôznych ukážkových stránok na import a verzia Pro pridáva ďalších 7 ukážkových stránok, čím sa celkový počet zvýši na 10 ( a ďalšie sa pripravujú ).

Okrem toho vám Airi poskytuje veľa ďalších možností v natívnom prispôsobení WordPress a je tiež plne kompatibilný s WooCommerce, ak chcete vybudovať obchod s elektronickým obchodom.

Nakoniec vám Airi ponúka šablóny stránok s plnou šírkou a tvorcom, ktoré môžete použiť na ovládanie plátna vášho obsahu Elementor. A ak inovujete na Airi Pro, získate prístup k trom novým miniaplikáciám Elementor pre:

 • Posúvač
 • Kategórie obchodu
 • kufrík

Cena: zadarmo na WordPress.org. Airi Pro začína na $ 59. Tu je úplný zoznam rozdielov medzi Airi Free a Pro .

4. Zakra

Zakra bola jednou z najvýkonnejších tém v našej zbierke najlepších ľahkých tém WordPress. Okrem tejto ľahkej základne je tiež navrhnutý tak, aby sa dobre spároval s Elementor.

Ako je to, že?

Po prvé, sú tu demo stránky. Rovnako ako mnoho iných tém Elementor, aj Zakra obsahuje množstvo plne vybudovaných demo stránok, všetky založené na Elementore.

V čase písania tohto príspevku ponúka Zakra viac ako 10 bezplatných ukážkových stránok poháňaných Elementorom.

Okrem demo stránok Elementor ponúka Zakra aj:

 • Nastavenia na úrovni stránky na ovládanie rozloženia hlavičky a bočného panela
 • Špeciálna šablóna stránky na tvorbu stránok na použitie s Elementorom
 • Krabicové a široké prevedenia

Cena: 100% zadarmo na WordPress.org

5. Sneh

Neve je ľahká téma WordPress, ktorá je skvelým partnerom pre Elementor.

Zahŕňa podrobné nastavenia na úrovni stránky na ovládanie plátna vašich rozložení Elementor, ako aj užitočné nástroje na tvorbu hlavičiek a pätiek na úpravu oblasti mimo obsahu Elementor (aspoň ak používate bezplatnú verziu Elementor).

Okrem toho prichádza Neve s viac ako 25 vopred vytvorenými demo stránkami založenými na Elementore. Tieto stránky pokrývajú rôzne oblasti vrátane reštaurácií, fotografií, podujatí, podnikov a ďalších.

Cena: Základná verzia zdarma. Neve Pro začína na 39 dolároch.

6.OceanWP

OceanWP je jednou z najlepších tém Elementor

Spolu s Astra a GeneratePress je OceanWP treťou témou Elementor v tomto triu, ktorá je mimoriadne obľúbená u profesionálov, ktorí stavajú stránky Elementor pre živobytie.

Nájdete mnoho rovnakých vrcholov, ktoré získate pri týchto dvoch témach.

menovite:

 • OceanWP je ľahký a skonštruovaný na rýchle načítanie.
 • Získate podrobné globálne ovládacie prvky štýlu pre farby, typografiu atď.
 • Získate podrobné ovládacie prvky na úrovni stránky na zmenu rozloženia, vypnutie prvkov a ďalšie pre každú jednotlivú stránku.

Jednou z oblastí, kde sa OceanWP líši od týchto dvoch tém, sú bezplatné a prémiové rozšírenia. Získate niekoľko jedinečných rozšírení, ako napríklad:

 • Stick Anything – Urobte všetko na svojom webe lepivým.
 • Celá obrazovka – vytvorte rolovaciu webovú stránku na celú obrazovku.
 • Vyskakovacie okná – na prihlásenie do WooCommerce.
 • Zdieľanie na sociálnych sieťach – pre WooCommerce alebo bežné príspevky.
 • Portfólio – zobrazuje vaše portfólio.

Tie vám poskytujú určitú flexibilitu pri vytváraní kreatívnych stránok.

A ak nechcete vytvoriť svoju stránku Elementor od nuly, OceanWP obsahuje aj vopred vytvorené demo stránky založené na Elementore, ktoré môžete jednoducho importovať, rovnako ako tieto dve ďalšie témy.

7. Rámec Genesis

genéza

Genesis Framework, ktorý nedávno získal hostiteľský gigant WP Engine, je už dlho jedným z najpopulárnejších a výkonovo optimalizovaných spôsobov, ako vytvoriť webovú stránku WordPress.

Pretože Genesis Framework má poskytnúť základ optimalizovaný pre výkon, na ktorom môžete stavať a vytvoriť si vlastný dizajn, je to skvelá základná téma pre Elementor.

Pretože ide o základný rámec, Genesis nie je tak bohatý na funkcie ako predchádzajúce tri témy. Ale je to:

 • Flexibilné
 • Optimalizovaný výkon
 • SEO priateľský

A to tvorí skvelý základ pre budovanie vašej stránky Elementor.

Prečítajte si našu recenziu témy Genesis a dozviete sa viac.

Cena: 59,95 dolárov

8. Page Builder Framework

rámec na tvorbu stránok

Ako už názov napovedá, Page Builder Framework je ľahká téma, ktorá je špeciálne navrhnutá na kombinovanie s tvorcom stránok, ako je Elementor.

Pre začiatok je ľahký a orientovaný na výkon, váži menej ako 50 kB.

Rovnako ako mnoho iných tém vám poskytuje jemné ovládacie prvky na úrovni stránky, takže môžete zakázať konkrétne prvky vašej lokality na základe jednotlivých stránok.

A tiež získate jemné globálne ovládacie prvky štýlu prostredníctvom WordPress Customizer – opäť bod, ktorý stále zdôrazňujem.

Ak získate prémiový doplnok, budete mať prístup aj k ďalším užitočným funkciám, ako sú:

 • lepkavá navigácia
 • Ďalšie možnosti ponuky pre mobilné zariadenia
 • Ponuky mimo plátna, mega ponuky, efekty vznášania ponuky a ďalšie
 • Nastaviteľné body prerušenia odozvy
 • Integrácia s WooCommerce

Cena: zadarmo na WordPress.org. Môžete si tiež zakúpiť doplnok Pro za 58 alebo 198 dolárov na celý život.

9. Hestia

Hestia

Hestia sa odlišuje od mnohých predchádzajúcich možností tým, že nevyzerá tak všeobecne. Namiesto toho používa moderný štýl dizajnu materiálov, ktorý sa hladko integruje s obsahom, ktorý vytvoríte pomocou Elementor, a preto sa Hestia objavuje na oficiálnom zozname odporúčaných tém Elementor.

Aj keď vám neposkytuje toľko kontroly na úrovni stránky, obsahuje niektoré špeciálne šablóny stránok, ktoré s Elementorom fungujú naozaj dobre. Môžete napríklad použiť:

 • bežnú šablónu
 • Šablóna na celú šírku
 • 100% prázdna šablóna (niečo ako šablóna Elementor Canvas

Okrem týchto funkcií tiež:

 • Podpora WooCommerce
 • Ponúka úhľadné rozloženie jednej stránky pre domovskú stránku
 • Na úpravu štýlu použite živý prispôsobovač WordPress

Cena: Zadarmo na WordPress.org alebo 89 dolárov za Hestia Pro

10. Téma Ahoj Elementor

Hello Theme je oficiálna zjednodušená téma Elementor navrhnutá na použitie s tematickou funkciou Elementor Pro.

Táto bezplatná téma je úplne základná. V zásade odstraňuje všetko nepotrebné, aby ste získali čo najľahší základ pre vaše tematické návrhy Elementor Pro.

Táto téma je skvelou voľbou, ale iba v prípade, že na zostavenie celého webu používate nástroj na tvorbu tém Elementor Pro.

(Nie je tu žiadny obrázok, pretože je to naozaj len prázdna téma .)

Cena: zadarmo

5 miest na nájdenie šablón pre Elementor Page Builder

Na rozdiel od vyššie uvedených možností tieto šablóny Elementor nie sú úplnými témami WordPress.

To znamená, že ich naimportujete cez rozhranie Elementor namiesto toho, aby ste ich nainštalovali ako tému WordPress na svoj web.

Môžete ich použiť so staršími témami Elementor, nie „namiesto“. Sú užitočné, ak chcete napríklad importovať vstupnú stránku pre svoju domovskú stránku alebo špeciálnu ponuku.

1. Elementizmus

elementalizmus

Elementorism je sada bezplatných a prémiových šablón Elementor od CSSIgniter.

Práve teraz máte na výber ~ 38 bezplatných a prémiových šablón, z ktorých si môžete vybrať z rôznych oblastí.

Cena: Jeden rok prístupu ku všetkým šablónam Elementorism za 49 USD Alebo môžete získať Elementorism a všetky ostatné témy a doplnky CSSIgniter v rámci 79 USD Developer Club.

2.EasyThemePacks

EasyThemePacks

EasyThemePacks je sada prémiových šablón Elementor, ktoré si môžete zakúpiť jednotlivo alebo ako balík.

Každá šablóna je zameraná na inú oblasť. Môžete napríklad nájsť šablóny pre:

 • Resumé a Portfóliové stránky
 • umenie a remeslá
 • Cestovanie
 • Kaviarne
 • Dizajnéri / agentúry
 • Malé spoločnosti
 • advokátske kancelárie
 • Reštaurácie

Cena: Jednotlivé šablóny EasyThemePacks sú 45 USD Alebo môžete získať prístup ku všetkým šablónam za 89 USD alebo doživotný prístup ku všetkým novým a pripravovaným šablónam za 199 USD.

3. Pristávacia továreň

pristávacia továreň

The Landing Factory predáva skvelú zbierku šablón vstupných stránok pre Elementor Pro.

V súčasnosti je k dispozícii viac ako 200 šablón, ktoré pokrývajú širokú škálu výklenkov a štýlov.

Cena: Jednotlivé šablóny sú ~ 8 $ každá. Alebo môžete získať prístup ku všetkým šablónam Elementor zakúpením ročného členstva za 168 USD alebo doživotného členstva za 327 USD.

4. Katka Elementor Template Pack

Šablóny Katka Elementor

Katka Elementor Template Pack je kolekcia dvoch typov šablón Elementor s viac ako 220 možnosťami:

 • Bloky – Ide o šablóny pre konkrétne časti stránky, nie o šablónu celej stránky. Napríklad šablóna pre sekciu kontaktov.
 • Stránky – Toto sú kompletné šablóny vstupných stránok, ktoré sú pripravené na použitie hneď po vybalení.

Okrem rôznych šablón má Katka Elementor Template Pack aj ďalšiu atraktívnu funkciu:

Zaplaťte cenu, ktorú chcete.

To znamená, že si môžete stiahnuť všetky šablóny zadarmo. Alebo môžete zaplatiť cenu, ktorú chcete.

Ak sa vám to podarí, odporúčam vám investovať aspoň pár peňazí na podporu vývojárovho úsilia ( mimochodom, volá sa Barna ).

Cena: Zaplaťte, čo chcete

5. LaunchParty Section Blocks

launch party

Nakoniec, LaunchParty má sadu 600+ bezplatných šablón stránok a sekcií Elementor.

Mnohé zo šablón používajú podobnú estetiku, takže číslo 500+ nie je také veľké, ako sa zdá.

Ale stále je to skvelá zbierka fantastických šablón Elementor. A keďže je 100% zadarmo, rozhodne to nie je sťažnosť!

Cena: zadarmo

A tým môj zoznam najlepších tém a šablón Elementor končí. Poznáte ďalšie skvelé možnosti? Podeľte sa o ne v komentároch!